Jak wyrazić swoją osobowość na ślubie – kolor przewodni wesela

kolor przewodni wesela

W ferworze ślubnych przygotowań przyszłej Parze Młodej przyjdzie podjąć wiele trudnych decyzji wymagających solidnego przemyślenia. Jedną z nich jest określenie przewodniej kolorystyki tego niezwykłego dnia. Jak nie przesadzić i czym kierować się przy tym wyborze?

Kolor przewodni wesela

Kolor, a właściwie kolory przewodnie wesela, wyznaczają charakter całej ślubnej dekoracji.  . Są motywem dominującym na kwiatach, dekoracjach stołu, zastawie. Przewodnia kolorystyka to także część ubioru Pary, bukiety Panny Młodej i druhen, czasem też elementy ozdób do włosów. To pokazuje, jak ważne jest to, żeby motyw kolorystyczny wybrać mądrze.

Bukiety dla druhen
Fot. inspiredbythis.com

Przede wszystkim warto najpierw skupić się na jednej-dwóch dominujących barwach, które będą stanowiły bazę dla uzupełniających odcieni. Jak jednak wybrać te dwa kolory spośród całej gamy kolorystycznych możliwości?

Wyrażanie osobowości

W planowaniu wesela za najważniejszy wyznacznik uważamy spójność dekoracji. Powinne być one połączone nie tylko ze sobą, ale także z nami – tym, jacy jesteśmy na co dzień, jak się ubieramy czy co lubimy robić. Możemy to osiągnąć właśnie poprzez wybór odpowiedniej kolorystyki. Wobec tego, wybierając kolory powinniśmy zastanowić się, co mają wyrażać i jak się z tym będziemy czuć jako Państwo Młodzi.

Stonowane charaktery najlepiej odnajdą się w pastelowych, delikatnych kolorach. Dobrze sprawdzą się te przygaszone, niezbyt intensywne, jak na przykład szarości, pudrowy róż, delikatna zieleń czy blade granaty. W tym przypadku osiągniemy nienachalny, subtelny efekt, dzięki czemu Para uniknie sytuacji, w której czuje się niekomfortowo.

 kolor przewodni wesela
Źródło design-seeds.com
Błękitny ślub

Źródło: stylemepretty.com
Panna młoda

Wesele w pastelowych, subtelnych klimatach – realizacja sesji Ślubna Pracownia (fot. JAMSTUDIO Photography)

Bardziej odważne, temperamentne osoby mogą pokusić się o mocniejszy, zdecydowany czy nietypowy kolor. Żywe odcienie odzwierciedlą silny charakter Pary Młodej i na pewno przyciągną uwagę Gości. Świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy Narzeczeni lubią być w centrum zainteresowania.

kieliszki na ślubie

Źródło: travelwomanideas.lonnyblogs.ru
zaproszenia ślubne

Mocniejsze kolory na weselu mogą oznaczać też nawiązanie do danej pory roku  – jak w przypadku zimowej sesji stylizacyjnej Ślubnej Pracowni (fot. JAMSTUDIO Photography)
dekoracja stołu weselnego

Mocniejsze kolory na weselu mogą oznaczać też nawiązanie do danej pory roku  – jak w przypadku zimowej sesji stylizacyjnej Ślubnej Pracowni (fot. JAMSTUDIO Photography)

Co robić, żeby czuć się dobrze i wygodnie na swoim weselu?

Przede wszystkim jednak, nie musicie trzymać się sztywnych zasad.  Kierujcie się przede wszystkim swoim, na pewno już dobrze wypracowanym, gustem. Nie każdej przebojowej osobie będzie odpowiadała intensywna czerwień jako kolor przewodni, a szarej myszce nie muszą się podobać tylko wygaszone odcienie.

Być może ślub jest tym jednym dniem w życiu, w którym macie ochotę zaszaleć i zrobić coś zupełnie innego niż na co dzień. Przyjęcie w czerni? Wesele ma to do siebie, że to Wasz dzień i to tylko Wy powinniście decydować o tym co wypada i najlepiej zdefiniuje Waszą osobowość.

Kwestionariusz Hartmana

Jeżeli nie potraficie zdecydować się na jeden kolor albo po prostu za żadnym szczególnie nie przepadacie, możemy zaproponować inne rozwiązanie – zróbcie test osobowości Hartmana. Test pozwala na określenie, jakim typem kolorystycznym jesteście – na podstawie podanych przez Was w kwestionariuszu informacji.

Każdy typ charakteryzuje się innymi cechami charakteru, więc gdy już podliczycie wyniki, możecie zdecydować się na dany kolor (np. niebieski) lub jego pochodną (np. granatowy). Pamiętajmy jednak, żeby nie traktować wyniku jako wyroczni – może za to być niemało podpowiedzią.

 kolor przewodni wesela

Źródło: slideshare.net

Nieśmiertelne kolory

Zawsze dobrym rozwiązaniem będzie też zdecydowanie się na odcienie nigdy niewychodzące z mody. W przypadku ślubów są to między innymi: złoto, srebro, pudrowy róż, szarość i granat. To rozwiązanie jest bardzo bezpieczne – prosta elegancja zawsze się obroni.

Pastelowy ślub

Źródło: weddingforward.com
Bukiet na stole na weselu

Klasyczne połączenia kolorystyczne to zawsze idealny wybór – realizacja Ślubna Pracownia Dolny Śląsk (Fot. Foto Słomiński)


A czy Wy macie już wybraną swoją wymarzoną paletę kolorów? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami komentarzach! A w razie wątpliwości – postaramy się jak najlepiej doradzić.

Autor: Renata Mazurek Ślubna Pracownia

Share