Jak zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry ciała i twarzy?

Woda jest potrzebna każdej tkance i każdej komórce organizmu – bez niej nie mogą zachodzić procesy życiowe. Dotyczy to również naszej skóry. Ponieważ na całą jej powierzchnię nieustannie oddziałują czynniki ze środowiska zewnętrznego, jest ona szczególnie narażona na utratę niezbędnej wilgoci. Jak zadbać o odpowiedni poziom jej nawilżenia?

Nawilżanie skóry – nieodłączny element pielęgnacji

Na poziom nawilżenia skóry oddziałuje wiele czynników, na które nie zawsze mamy wpływ: wilgotność powietrza, temperatura, wiatr, zanieczyszczenia itd. Co wobec tego możesz zrobić, aby uniknąć jej przesuszenia?

  1. Wypijaj codziennie odpowiednią ilość wody – zwykle jest to ok. 1,5 litra. Więcej płynów należy przyjmować w upalne dni i po intensywnym wysiłku.
  2. Zadbaj o zdrową dietę, z dużą ilością warzyw i owoców. Ogranicz spożywanie produktów wysoko przetworzonych. Będzie to miało pozytywny wpływ nie tylko na Twoją skórę, lecz także na cały organizm.
  3. Używaj odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Te zawierające zbyt silne detergenty zniszczą płaszcz lipidowy skóry, który zapobiega utracie wody.
  4. W razie potrzeby sięgaj po produkty nawilżające, które pomogą w przywróceniu skórze zdrowego i pięknego wyglądu.

Dodatkowego nawilżenia wymagają zwykle przede wszystkim dłonie i twarz.

Nawilżanie skóry – przykładowe produkty

BIO VEGAN Multinawilżający krem do twarzy

Jest to produkt wegański, dodatkowo niezawierający w składzie żadnych parabenów i silikonów. Dostarcza skórze bogatą dawkę substancji odżywczych, witamin, mikroelementów oraz antyoksydantów, intensywnie ją rewitalizując i odbudowując jej naturalną barierę ochronną. Krem można stosować do każdego rodzaju cery, na dzień i na noc.

MICROBIOME PROTECTION Intensywnie nawilżający balsam do ciała

Poza prebiotykami i probiotykami chroniącymi naturalny mikrobiom skóry w skład produktu wchodzą m.in.:

  • Matrixyl TM
  • Kwas hialuronowy,
  • Olej awokado,
  • Mleko owsiane,
  • Alatonina,
  • Kompleks aminokwasów.

Balsam zapewnia suchej i odwodnionej skórze głębokie nawilżenie, działając ujędrniająco i wygłądzająco.

Więcej produktów, które pomogą w zapewnieniu skórze odpowiedniego nawilżenia znajdziesz w sklepie internetowym Eveline.pl. Wypróbuj je koniecznie!

Artykuł sponsorowany

Share