Jak zwiększyć ilość fanów na Facebooku?

Facebook to jedno z najważniejszych mediów społecznościowych, które oczywiście służy komunikacji, podtrzymywaniu relacji ze znajomymi oraz pokazywaniu tego, co nas interesuje, czym się zajmujemy. Poza bardzo codziennymi aktywnościami wiele osób wykorzystuje również socialmedia do promocji wizerunku, marki czy też sprzedaży produktów i usług. A za tym oczywiście idą dość duże pieniądze, czego nie da się ukryć. Jeśli posiadamy fanpage na przykład jako bloger, muzyk, gracz, firma, organizacja pozarządowa czy też jednostka samorządu terytorialnego, niezwykle ważna jest ilość polubień, osób, które obserwują konto, komentarze, udostępnienia i interakcje. Jak więc zwiększyć ilość fanów na Facebooku?

  1. Chodzi o zasięgi
  2. Liczba fanów jest ważna

Chodzi o zasięgi

Wiele osób i firm decyduje się na to, by zainwestować w polubienia na fb. To szybki, bezpieczny i relatywnie skuteczny sposób na to, by w krótkim czasie rozkręcić życie na swoim fanpagu. Im więcej aktywności, tym lepsze zasięgi, a tym samym większa wiarygodność. A to przekłada się na to, że coraz więcej osób widzi to, co się u nas dzieje i może pojawią się współpracownicy czy też firmy, które będą zainteresowane samą marką. Oczywiście polubienia na Facebooku można również wypracować samodzielnie i jest kilka dostępnych sposobów na to, by zrobić to skutecznie.

Liczba fanów jest ważna

Tak naprawdę to o nią przede wszystkim chodzi i to o to rywalizują strony. Im więcej fanów, tym skuteczniejszy zasięg naszych treści. Warto zauważyć, że także z punktu widzenia użytkownika chętniej zajrzymy na ten fanpage, który uzbierał więcej lajków, pomimo tego że inne mogą być równie atrakcyjne lub też mieć nawet ciekawszą ofertę czy też bardziej interesujące i angażujące treści. I dlatego właśnie wiele firm i osób prywatnych szczególnie na początku inwestuje w zakup polubień, a one potem przyciągają kolejnych użytkowników, ponieważ są żywą reklamą tego, że ten fanpage ma coś ciekawego do zaoferowania, skoro tak wielu go obserwuje. Warto przy tym zdać sobie sprawę, że z takich fanów nie ma większego pożytku poza tym, bo zazwyczaj nie będą oni się angażować w treści, ani nie staną się klientami. A o takich użytkowników tak naprawdę chodzi.

Warto więc stosować różne techniki pozyskiwania fanów i mieć świadomość, że wymaga to dużo czasu i cierpliwości. Na przykład można komentować na stronach internetowych, które mają wtyczki z komentarzami Facebooka. To zdecydowanie lepiej promuje fanpage niż opinie w postach. Oczywiście trzeba dbać o merytoryczne treści, które wnoszą coś do dyskusji.  Warto także zadbać o wtyczki społecznościowe na swojej stronie. Powinny one pojawiać się także na blogu i w artykułach. I przede wszystkim aktywnie prowadź fanpage. Publikuj swoje treści, a także udostępniaj inne, które są zbieżne z zakresem tematycznym twojego fanpaga.

Artykuł sponsorowany

Share