Jaką biżuterię nosić w pracy – biznesowy dress code

Większość osób zdaje sobie sprawę, że istnieją spore rozbieżności między odpowiednim strojem zawodowym, biznesowym a codziennym ubiorem, nadającym się wyłącznie na spotkania z przyjaciółmi. Wszyscy wiemy, że mężczyźni przeważnie powinni nosić koszule wsunięte do spodni i garnitur z krawatem podczas spotkań biznesowych. Kobiety powinny natomiast zakładać klasyczne bluzki lub koszule z elegancką spódnicą lub sukienkę. W dzisiejszym społeczeństwie istnieje spory nacisk na dobranie odpowiedniego stroju do okazji – tzw. dress code. Drobne szczegóły i dodatki takie jak biżuteria, dodadzą każdej kobiecie jak i mężczyźnie elegancji oraz powabu wymaganego w szczególnych okazjach.

Podświadoma ocena

Biżuteria może dużo powiedzieć o swoim właścicielu i mając świadomość, co mówi o tobie twoja biżuteria, możesz dobrać ją tak, aby podkreślić swój profesjonalizm i osobowość. Może się to wydawać powierzchowne, że opinię o kimś wyrabiamy sobie na zasadzie wyglądu, ale jesteśmy przede wszystkim wzrokowcami. Idąc na przykład na rozmowę kwalifikacyjną, dobranie złych kolczyków lub ubranie zbyt wielu bransolet może spowodować, że nie dostaniemy zaproszenia na drugie spotkanie. Możemy zostać odebrani jako osoby nieodpowiedzialne, nie umiejące dostosować się do okazji, a może nawet zbyt niezorganizowane. Podczas procesu rekrutacji ocena danej osoby odbywa się podświadomie, dlatego możesz postarać się wywrzeć dobre wrażenie poprzez świadome dopasowanie szczegółów w swoim wyglądzie, które jeśli nie zagwarantują, to zwiększą z całą pewnością szanse na nową posadę. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, jesteśmy oceniani pod każdym kątem, nie tylko przez to, co wychodzi z naszych ust.

Otoczenie biznesowe

W otoczeniu biznesowym zazwyczaj mniej znaczy lepiej. Duże, wiszące kolczyki mogą łapać światło w sposób jaki lubisz, jednak mogą rozpraszać podczas biznesowych rozmów. Jeśli posiadasz stanowisko kierujące, możesz wzmocnić swój prestiż poprzez dobrze dobraną biżuterię. Eleganckie, stylowe i proste wzory będą bardzo dobrze pasowały do każdego oficjalnego spotkania. W istocie chcesz przecież aby ktoś zauważył twój zegarek, naszyjnik lub pierścionek który jest unikatowy, ale nie ekstrawagancki czy tandetny.

Jeśli masz trudności z podjęciem decyzji kiedy możesz założyć daną biżuterię, a kiedy nie jest to odpowiednie, możesz wziąć pod uwagę komentarze osób z twojego najbliższego otoczenia. Jeśli wciąż masz wątpliwości, najlepiej nosić coś, w czym czujesz się pewnie niż coś, co podoba się wszystkim poza tobą samą.

Mężczyźni mogą nosić wyłącznie zegarek – w świecie biznesu wygląda to elegancko i sprawia profesjonalne wrażenie. Założenie kolczyka do ucha może sprawiać już wrażenie przesady. Dla kobiet zegarek jest również wskazanym dodatkiem, jednak ona może pozwolić sobie już na subtelne kolczyki. Jeśli chcesz nosić naszyjnik lub bransoletkę warto trzymać się jednego stylu, najlepiej biżuterii z jednej kolekcji. Zarówno mężczyźni jak i kobiety nie powinni nosić więcej niż jeden lub dwa pierścionki.

Codzienność

W codziennym otoczeniu zasady noszenia biżuterii są bardziej liberalne, ale rodzaj biżuterii jaką nosimy może sprawiać dobre lub złe wrażenie. Przykładowo na imprezie firmowej jak i na randce, styl ubrania pomoże ci opowiedzieć wizualną historię o tobie – jednak wybierz to, co chcesz powiedzieć. Biżuteria jest projektowana w ten sposób aby błyszczeć i przyciągać uwagę, nie bój się jej!

Jaką biżuterię wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na wybór delikatnych kolczyków nikt nie twierdzi, że muszą być one standardowe, wykonane wyłącznie ze srebra lub złota. Warto podkreślić swoją pozycję i rangę czymś nietuzinkowym i jednocześnie eleganckim. Razem z serwisem Falcone zebraliśmy kilka propozycji kolczyków wpasowujących się idealnie w biznesowy dress code.

Kolczyki Denim

Proste, drobne kolczyki w kolorze ciepłego granatu. Kulki są wykonane z jadeitu, oprawione w srebro o próbie 925. Kolczyki nadają się idealnie jako dodatek do niebieskiej marynarki, sukienki lub koszuli. Nie rzucają się bardzo w oczy, ale podkreślają kobiecość i elegancję.

zdj 1 denim

Kolczyki Great Grey

Kolczyki wykonane są z przejrzystej żywicy w zamglonych kolorach szarości. Oprawione są w jasne srebro o dwóch różnych fakturach. Kile są efektowne i lekkie o średnicy 18 mm. Idealnie pasują do każdej stonowanej kreacji założonej na biznesowy lunch.

zdj2 great grey

Kolczyki Krople Rosy

Piękne opalitowe łzy oprawione zostały w mosiądz oraz bigle ze srebra w kolorze antracytu. Łzy połyskują mlecznymi, zamglonymi refleksami barwy wrzosu, błękitu i miodu. Kolczyki łączą w sobie wyrazistość i pastelową subtelność. Są idealne dla każdej kobiety, która pragnie dodać sobie lekkości, pokazać swoją kobiecą stronę w męskim, biznesowym środowisku.

zdj 3 krople rosy

Biżuteria nie powinna być wyłącznie dobierana od naszego humoru czy kolorów bieżącej kreacji. Warto zwrócić uwagę na wielkość, kształt i materiał z jakiego jest wykonana, ponieważ rzutuje to na odbiór naszej osoby zwłaszcza w środowisku zawodowym. Czy można sobie wyobrazić nowoczesną bizneswoman w wielokolorowych bransoletach na całych rękach albo wielkim naszyjniku z filcu? Każde spotkanie jest inne, ma odmienny charakter, spotykamy na nim różnych ludzi, jednak zawsze warto spojrzeć na siebie w lustrze i zastanowić się, co mówi o nas nasz ubiór i dodatki. Czy jesteśmy osobą godną zaufania i odpowiedzialną?

140854375904821300

Artykuł powstał przy współpracy z Galerią FaLcOnE, która oferuje biżuterię ręcznie robioną, idealną na wszystkie formalne i biznesowe spotkania.

Share