Jaka kurtka najlepsza dla zmarzlucha? Kurtka Nike męska zda egzamin

Wiecznie Ci zimno? Nie lubisz, kiedy lato się kończy i przychodzi jesienna plucha, albo tym bardziej zima i mrozy? Poświęć chwilę na wybór najlepszej kurtki. Przejrzyj ofertę topowych producentów, jak Nike. Kurtka męska na zimniejsze miesiące to w końcu zakup na kilka sezonów!

Czy kurtki na zimno muszą być grube i ciężkie?

Przeważnie dostępne są dwa rodzaje wypełnienia: syntetyczne i naturalne. Jeszcze do niedawna kurtki puchowe, grubsze uznawano za cieplejsze. Nowoczesne, dostępne na rynku rozwiązania sprawiają jednak, że materiał wcale nie musi być gruby, aby skutecznie chronił przed zimnem. Dzięki postępowi technologicznemu również kurtki przeznaczone na okres jesieni, zimy i przedwiośnia mogą być lekkie i cienkie.

Wielu producentów stosuje wypełnienie mieszane, tzn. łączy dwie różne technologie. Jest tak w przypadku niektórych modeli kurtek Nike męskich. Znajdziemy tu m.in. wypełnienie poliestrowe, wykonane w technologii Thermore. Gromadzi ono ogrzane przez ciało powietrze i nie pozwala, aby uciekało na zewnątrz. Oprócz tego część wypełnienia stanowić może pierze szarej kaczki (min. 75%), które uważa się za jeden z najlepszych izolatorów na świecie. Mała objętość oraz niewielki ciężar takiego ocieplenia (warstwa pierza zaizolowana przez ocieplenie poliestrowe) sprawia, że kurtka jest relatywnie cienka, nie krępuje więc ruchów podczas chodzenia czy nawet aktywności fizycznej o większej intensywności. Oznacza to, że najlepiej nie kierować się wyglądem kurtki, tylko sugerować opisem oraz oznaczeniami producenta.

Co jeszcze oprócz wypełnienia? Kurtka Nike męska na zimniejsze miesiące

Wiadomo, że liczy się wnętrze, czyli wypełnienie, które bezpośrednio wpływa na komfort cieplny. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej kurtki na niższe temperatury?

Z kapturem czy bez?

Jeśli źle tolerujesz zimno, postaw na wariant z kapturem. Kaptur to dodatkowy element chroniący przed niskimi temperaturami. Zabezpieczy Cię przed mroźnym wiatrem czy deszczem, szczególnie jeśli zapomnisz czapki. Ściągacz przy kapturze zapewnia możliwość regulacji i jeszcze większą izolację od warunków zewnętrznych.

Krótka czy długa?

To, czy potrzebujesz krótkiej, czy długiej kurtki, wynika przede wszystkim z jej przeznaczenia. Jeśli zależy Ci głównie na zachowaniu swobody ruchów lub planujesz aktywność fizyczną, zastanów się nad krótką kurtką. Dobrym rozwiązaniem są modele z wydłużonym tyłem, który odpowiada za dodatkową ochronę przed zimnem.

Kurtka Nike męska czy innej firmy, sprawdzi się przede wszystkim jako codzienne okrycie wierzchnie – do pracy, na spotkanie ze znajomymi, do samochodu czy na weekendowy wypad za miasto. Dla eleganckiego looku i na oficjalne wyjście wybierz raczej wełniany, klasyczny płaszcz do połowy uda lub dłuższy.

Co z odpornością na wodę?

W przypadku kurtek zimowych za priorytet stawia się ochronę przed niskimi temperaturami. W okresie wiosennym oraz jesiennym dużą wagę przykłada się też do zabezpieczenia przed wilgocią. Technologie typu Storm-Fit sprawiają, że okrycie wierzchnie jest ciepłe, a także wodoodporne. Do produkcji kurtek wykorzystuje się tu tkaninę mikrofobową o wielowarstwowej konstrukcji, która uniemożliwia przedostawanie się wilgoci. Szwy ubrania zostają dodatkowo uszczelnione. Jednocześnie materiał ma właściwości oddychające. Idealna kombinacja!

Z puchem czy wypełnieniem poliestrowym? A może jedno i drugie? Z kapturem czy bez? Model krótki czy długi? Szukanie idealnej kurtki na niższe temperatury to proste zadanie. Wystarczy wiedzieć, o co pytać!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W przedświątecznej gonitwie nie zapominaj o sobie! Dodatki i akcesoria…