Jaka lampa do paznokci? LED czy UV?

Jaka lampa do paznokci? LED czy UV?

Do czego przydaje się lampa do paznokci? Jaką lampę wybrać do domowego manicure? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Lampa do paznokci LED i UV – co warto wiedzieć?

W ostatnich latach coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonywanie manicure w swoim domu. Trzeba przyznać, że ten trend jest bardzo pozytywny i korzystny dla pań. Nie dość, że nie muszą ograniczać się do grafiku kosmetyczki, to przede wszystkim otwiera to szansę na spore oszczędności, co w dzisiejszych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Oczywiście do manicure we własnym domu potrzebujesz stosownego sprzętu, takiego jak np. frezarka czy lampa do paznokci. Na rynku znajdziesz bogaty wybór lamp do paznokci, które charakteryzują się różnorodnymi parametrami oraz właściwościami. Najczęściej wybierane lampy do paznokci to lampy LED i UV.

Oba typy lamp mają zarówno dobre, jak i nieco gorsze strony.

Tak naprawdę Twój wybór powinien zależeć przede wszystkim od tego, na jaki rodzaj manicure się zdecydujesz. Każdy manicure wykonuje się nieco inną techniką i za pomocą odmiennego sprzętu lub przynajmniej jego części. Aktualnie największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy oraz manicure żelowy. Jeśli nie masz pewności, który z rodzajów jest dla Ciebie bardziej interesujący, możesz zdecydować się na uniwersalną lampę do paznokci. Dość istotne jest też to, czy chcesz robić manicure tylko sobie, czy też np. koleżankom lub założyć swoją działalność. W tych ostatnich wypadkach lepiej wybrać droższą lampę z wyższej półki, która będzie wyróżniała się lepszymi parametrami. Szybsze utwardzenie powłoki to oszczędność czasu, a wyższa moc zapewnia efektywniejszą pracę urządzenia. Najmniej ważne jest tak naprawdę wykonanie lampy pod względem estetycznym, czego jednak nie powinnaś mylić z kształtem lampy – o tym jednak za chwilę.

Lampa do paznokci LED i UV – czym się różnią?

Największa różnica między oboma typami lamp polega na emitowanym świetle, co zresztą zawarto już w ich nazwach. Lampa LED emituje światło za pomocą diod LED, podczas gdy lampa UV emituje światło ultrafioletowe. Za najbardziej uniwersalną lampę uważa się lampę tunelową UV o podłużnym kształcie i z wysuwanym spodem. To tam umieszcza się dłoń i palce, aby utwardzić nałożone produkty, można ją stosować przy manicure hybrydowym i żelowym. Wadą tego rozwiązania jest jednak wydłużony czas naświetlania. Jeśli chcesz możliwie najbardziej skrócić czas naświetlania, wybierz lampę LED – wartość ta może być nawet czterokrotnie mniejsza. Powszechnie zwykło się uważać, że to właśnie lampy LED-owe są wydajniejsze i skuteczniejsze w działaniu. Ciekawostką jest też fakt, że w sklepach można spotkać lampy CCFL+LED, które łączą swoimi właściwościami kilka typów lamp i cechują się bardzo szerokim zastosowaniem. Jeśli jednak dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z manicure, raczej nie musisz wybierać aż tak zaawansowanego urządzenia.

Artykuł sponsorowany

Share