Jaka wanna dla seniora? Którą najlepiej wybrać?

Powszechnie krąży opinia, że seniorzy powinni decydować się wyłącznie na kabinę prysznicową w łazience. Czy jest to słuszny pogląd? Czy starsze osoby również mogą wygodnie korzystać z wanny i kąpać się w niej bez ograniczeń?

Wanny wpuszczane

W ostatnim czasie na rynku pojawiają się ciekawe modyfikacje klasycznych wanien, wiele z nich z myślą o wykorzystywaniu ich przez seniorów. Przykładem są wanny wpuszczane w podłogę. Jest to rozwiązanie, które niestety nie wszędzie można zastosować i nie eliminuje problemu wchodzenia do wysokiej wanny. Wymaga ono montażu drabinki i zestawu dodatkowych uchwytów ściennych, które będą pomocne nie tylko przy wchodzeniu do wanny, ale również podczas zmiany pozycji.

Wanny z drzwiami

Wanna z drzwiami to bardzo ciekawa konstrukcja. Pozwala zachować normalną wysokość wanny, a jednocześnie umożliwia uchylenie jej boku jak każde drzwi. Wielu producentów wanien zdecydowało się realizację tego rozwiązania ze specjalnymi systemami zawiasów i uszczelek. Co istotne, oczywiście należy wejść do takiej wanny przed nalaniem wody, ale nie jest to uciążliwa niedogodność. Ważniejszym aspektem jest łatwość wchodzenia i wychodzenia oraz niski próg. Osoby starsze mogą w niej czuć się pewnie a dzięki temu i komfortowo.

Niska wanna

Niska wanna to nic innego jak obniżenie jej krawędzi. Dzięki temu wejście do niej dla seniora jest dużo łatwiejsze. Pojawia się jednak ryzyko rozchlapania wody, ale doskonałym rozwiązaniem jest montaż parawanu nawannowego i problem ten znika. Dodatkowo warto umieścić taką wannę nisko nad podłogą, a nawet częściowo w niej schować.

Która wanna najlepsza dla seniora?

Na pytanie, która wanna będzie najlepsza dla seniora, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na rynku dostępne są wanny z drzwiami, niskie wanny, a także wanny klasyczne z uchwytami. To, która najlepiej się sprawdzi, zależy przede wszystkim od stopnia samodzielności osoby starszej i jej zdolności ruchowych oraz koordynacji. Należy ponadto zwrócić uwagę na możliwości techniczne montażu danej wanny.

Wanny dla seniorów w sklepie plytkilazienki.pl

Wybór wanien na rynku jest ogromny, ale warto zwracać uwagę na ich jakość i trwałość, zwłaszcza w przypadku wanien z drzwiami. Godne polecenia są wanny z kolekcji firmy Polimat, dostępne w sklepie plytkilazienki.pl w atrakcyjnych cenach. Wykonane są z mocnego i trwałego akrylu, a drzwiczki zamontowane w bocznej ścianie gwarantują wygodne do niej wchodzenie i wychodzenie oraz zapewniają szczelność systemu. Wanny Polimat prezentują się perfekcyjnie w każdej łazience.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób skóry, która może…