Jakie kwiaty na jesienny ślub?

Niezależnie od pory roku ślub jest piękną i podniosłą uroczystością. Najczęściej pary młode decydują się na zaślubiny wiosną lub latem, jednak coraz więcej osób dostrzega także plusy jesieni i zimy. Dlaczego więc warto wziąć pod uwagę także te dwie pory roku?

Niższe ceny

Oczywiście głównym czynnikiem wpływającym na taką decyzję są ceny. Już od połowy października domy weselne proponują niższe koszty wynajmu sali, proponując dodatkowo wiele ciekawych gratisów. W listopadzie oferty są jeszcze korzystniejsze. Podobnie wygląda kwestia sukni ślubnej i dodatków.

Piękno jesieni

Kolejnym ogromnym plusem ślubu jesienią są oczywiście niesamowite kolory związane z tą porą roku. Pomarańcz, złoto, czerwień, brąz — mogą stworzyć piękny klimat i zachwycić przybyłych gości. Warto wykorzystać jesienny potencjał wybierając kwiaty na ślub. Do bukietu możemy dołączyć liście lub jarzębinę. Winietki ustawić na szyszkach bądź kasztanach, a jako kolor towarzyszący wybrać złoto. Opcji jest mnóstwo, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Jakie kwiaty?

Kupując kwiaty na ślub, często kierujemy się ich ceną. Rzecz jasna najtańsze będą kwiaty sezonowe. We wrześniu dobrze jest zdecydować się na astry, margaretki, a nawet stokrotki. Niektórzy wybierają także bardziej okazałe orchidee i słoneczniki. W październiku wiele florystek stawia na kalie. Śmiało można zestawić je z innymi kwiatami, chociaż same wyglądają równie piękne. Warto zwrócić także uwagę na hortensje. Listopad zapewne wielu z nas kojarzy się jedynie z chryzantemami. Jednak wybór nawet w tym miesiącu jest dużo większy: frezje, dalie, storczyki, a nawet gardenie sprawią, że nasz ślubny bukiet będzie prezentował się elegancko i efektownie.

Jak widać, ślub jesienią także może mieć wiele plusów. Wybierając tę porę roku, nie musimy martwić się o żaden motyw przewodni, wystarczy jedynie pokusić się o wybranie jesiennych dodatków, aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość tej uroczystości. Jeśli nadal się wahamy, warto obejrzeć nieco internetowych inspiracji, by przekonać się, że warto rozważyć tę opcję.

Artykuł partnera

Share