Jakie meble są modne w roku 2023

Pod względem architektury wnętrz 2023 rok ma nas skierować w stronę zupełnie innych trendów niż te obowiązujące w ostatnich czasach. Nowoczesne proste formy zostaną zastąpione tymi bardziej tradycyjnymi, które pojawiały się w domach głównie w latach dziewięćdziesiątych i kusiły swoją obłością oraz delikatnością. Będzie bardziej klasycznie, tradycyjnie, a nawet i lekko w stylu vintage. A jak do tego wszystkiego mają się meble? Jak wyglądają prawdziwie modne meble w 2023 roku?

Oryginalny kształt mebli

Uwagę przykuwają przede wszystkim ich kształty. Nie są to już kanciaste formy, wyrażane przez figury geometryczne, głównie prostokąty i kwadraty, a właśnie delikatnie i miękkie elementy, zbliżone do elips bądź okręgów. Brakuje rogów, a pojawiają się delikatne opływowe przejścia, które bardzo mocno nawiązują do stylistyki architektonicznej obowiązującej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Elementy vintage

Ogólnie rzecz biorąc architekci lubią czasem powrócić do stylu z dawnych lat i nie inaczej stało się tym razem, dlatego widzimy ponowny rozwój mody na stosowanie elementów vintage. Gdzie ich szukać? Absolutnie nie w najmodniejszych i najnowocześniejszych salonach meblarskich, a prędzej na targach i giełdach albo po prostu polować na te modne meble przez Internet i zdobywać je bezpośrednio od ich dawnych właścicieli, biorąc udział w licytacjach i w ten sposób nierzadko pozyskując prawdziwe perełki dosłownie za jakieś grosze.

Drewno i szkło

Kolejny meblarski trend tyczy się już materiałów. W modzie nadal jest drewno, ale tym razem w odświeżonym wydaniu, bo w połączeniu ze szkłem, z którym tworzy naprawdę cudny i efektowny duet. Duże szklane powierzchnie występują już nie tylko na lustrach, ale i w ciekawych kloszach stanowiących obudowę dla większych lamp, jak również bezpośrednio na stolikach kawowych, które wbrew pozorom okazują się bardzo mocne i wytrzymałe.

Modne kolory mebli na sezon 2023 to natomiast głównie delikatne i stonowane pastele oraz wszelakie ziemiste odcienie. Kolorystyczne inspiracje nawiązują do natury. Pokazują, że to co proste, może być naprawdę piękne i zachwycające.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ślub to często najważniejsze wydarzenie w życiu dwójki zakochanych osób.…