Jakie słuchawki będą najlepsze do słuchania muzyki, jakie podczas zajęć online, a jakie na treningu? Sprawdzamy dostępne rozwiązania

słuchawki wokółuszne

Słuchawki bezprzewodowe to rozwiązanie przede wszystkim wygodne i praktyczne. Już nie musimy martwić się o splątany przewód, a lista możliwości wykorzystania takiego sprzętu zdecydowanie się nam wydłuża. Aby jednak użytkowanie słuchawek bezprzewodowych było dla nas w pełni satysfakcjonujące, warto wybrać model najlepiej dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i sposobu, w jaki będziemy korzystać ze słuchawek najczęściej. Jeśli rozglądasz się właśnie za bezprzewodowymi słuchawkami, sprawdź, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Słuchawki nagłowne (wokółuszne), czy douszne?

Wybierając słuchawki bezprzewodowe warto zastanowić się, w jakich warunkach będziemy użytkować sprzęt i przede wszystkim w jakim celu. Inne rozwiązanie sprosta bowiem oczekiwaniom melomana, a inne osoby regularnie biegającej, czy trenującej poza domem. Poszczególne modele słuchawek, jeśli tylko zostaną właściwie dobrane, zapewnią nam zarówno komfort, jak i jakośc odsłuchu, jakiej oczekujemy.

Jeśli słuchawki mają służyć nam przede wszystkim do słuchania muzyki, czy to w domowym zaciszu, czy to podczas poruszania się po mieście, a nawet w zatłoczonych i głośnych środkach komunikacji publicznej, najlepszym rozwiązaniem będą z pewnością słuchawki bezprzewodowe nagłowne (wokółuszne i nauszne). Tego typu modele posiadają większe lub nieco mniejsze kopuły otaczające ucho. Jednocześnie są lekkie, a w wybranych przypadkach również możliwe do składania, dla łatwiejszego przechowywania, czy transportu.

Na https://www.skleptonsil.pl/tonsil-sluchawki-bezprzewodowe,c183.html znaleźliśmy nagłowne słuchawki bezprzewodowe, które perfekcyjnie sprawdzą się nawet w dużym hałasie panującym w otoczeniu. Po pierwsze, dzięki swojej konstrukcji. Wygodne, ergonomiczne nauszniki słuchawek wykonane są z materiału dodatkowo wygłuszającego szum dochodzący z otoczenia (pasywne tłumienie hałasu). Po drugie, proponowane modele wyposażono w system ANC, czyli aktywnego tłumienia hałasu. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższy komfort odsłuchu. Co istotne, tego rodzaju słuchawki gwarantują użytkownikom z reguły najwyższą jakość dźwięku. W połączeniu z wygodą nawet wielogodzinnego użytkowania sprawdzą się zarówno podczas słuchania muzyki, jak i zajęć online, czy słuchania audiobooków.

Komu zatem dedykowane są słuchawki douszne? Przede wszystkim osobom, które nieco krócej będą korzystać ze słuchawek, np. jedynie podczas treningu, czy podczas jazdy samochodem. Lekkie, ergonomiczne słuchawki wprowadzane są tutaj bezpośrednio do ucha. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie (słuchawki są małe, niemal niezauważalne, a podczas np. biegania, praktycznie niewyczuwalne), jednak w dłuższej perspektywie może wywołać dyskomfort. Jakość brzmienia i tłumienie hałasów z otoczenia? Dobrej jakości słuchawki douszne kompleksowo zdają w tym zakresie egzamin

Pasmo, przetwornik, mikrofon – te elementy mają znaczenie

Przetwornik stanowi jeden z ważniejszych elementów słuchawek. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tutaj przetworniki dynamiczne, działające z membraną, cewką z magnesem oraz zawieszeniem. Tego typu przetworniki to w zasadzie miniatura rozwiązań wykorzystywanych w większych głośnikach. Gwarantują wysoką jakość dźwięku i możemy znaleźć je zarówno w droższych, jak i tańszych modelach słuchawek. Warto zwrócić na ten element uwagę. Inna propozycja, na jaką możemy się natknąć podczas poszukiwań słuchawek bezprzewodowych to przetworniki planarne, działające na podstawie pół magnetycznych. W tym przypadku również uzyskamy czyste brzmienie i wysoką jakość dźwięków, tyle że przy nieco słabszych basach

Wybierając słuchawki bezprzewodowe warto zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia. Te najlepiej, aby było jak najszersze. Istotnym elementem słuchawek jest mikrofon. Większość modeli słuchawek oferuje takie rozwiązanie. Dzięki niemu nie musimy sięgać po telefon chcąc odbyć rozmowę.

Materiał partnera

Share