Jesień 2013

 NAJLEPSZE KAMPANIE

Giuseppe Zanotti

 

Już siódmy sezon z rzędu to właśnie Anja Rubik została twarzą jesienno-zimowej kolekcji Giuseppe Zanotti. I całe szczęście, gdyż kampanię z udziałem jej oraz butów włoskiego projektanta, bezsprzecznie zaliczyć można do jednej z najbardziej udanych w tym roku.

Modelka na czarno-białych fotografiach wykonanych przez Karima Sadli na ulicach Londynu, prezentuje się niezwykle naturalnie i dziewczęco.

Stanowi to doskonałe tło dla wyeksponowania ciekawej kolekcji obuwia, w znacznej mierze inspirowanej brytyjskim rockiem lat 70.

 

anja anja.jpg345

Tom Ford

Głównymi postaciami jesiennej kolekcji tego amerykańskiego projektanta są: koreańska modelka Soo Joo Park, nowa twarz Gemma Refoufi, tanzańska piękność Herieth Paul oraz nasza rodaczka Zuzanna Bijoch, a także modele Oli Tyler, Conrad Bromfield i Juan Betancourt, prezentujący kolekcję okularów.

Ekstrawaganckie, różnorodne stylizacje wyróżniają się na śnieżnobiałym tle, przy czym jednocześnie łagodzi ono ich wydźwięk. Mimo pojawiających się głosów krytyki, jakoby sesja nie była dość udana (w roli fotografa wystąpił tu sam Tom Ford) mnie przypadły do gustu ciekawe wzory, bogata kolorystyka i estetyka wykonania.

 

Tom Ford Tom Ford 2 Tom Ford 3

Tom Ford 6 Tom Ford 5 Tom Ford 4

Salvatore Ferragamo

Przed obiektywem Davida Simsa, w najnowszej kampanii Salvatore Ferragamo stanęli Daria Werbowy i Tyson Ballou. Nie stanęli jednak wspólnie – każdemu poświęcone są oddzielne ujęcia na tle sterylnego apartamentu. W stylizacjach dominuje elegancja i prostota, a w kolorystyce odcienie bieli i czerni.

Występujące w otoczeniu brązy i beże w pewnym stopniu ocieplają minimalistyczny klimat i przywołują na myśl to bardziej pogodne i korzystne oblicze jesieni.

 

Salvatore Ferragamo 2 Salvatore Ferragamoon9000

Balenciaga

Wybrany pod koniec ubiegłego roku nowy dyrektor kreatywny marki – Alexander Wang, odcisnął wyraźnie swe piętno w jesiennej kampanii.

Fotografie autorstwa Stevena Kleina utrzymane są w ciemnej, mrocznej kolorystyce i nie ujrzymy na nich twarzy ikony lat 90., modelki Kristen McMenamy, gdyż cały zamysł opiera się na eksponowaniu przede wszystkim przedmiotu, dla którego powstały – torebek i sukienek.

Balenciaga 2 Balenciaga

Saint Laurent

Cara Delevingne, o której z dnia na dzień coraz głośniej, została twarzą nadchodzącej kolekcji Saint Laurent, realizując tym samym grunge’ową wizję dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody – Heidi Slimane’a (tu również w roli fotografa). Brytyjska modelka idealnie sprawdza się w roli zbuntowanej, a jednocześnie przykuwającej uwagę i hipnotyzującej młodej dziewczyny. Klimat sesji mającej miejsce w Los Angeles, pełen jest melancholii bijącej z w większości czarno-białych fotografii.

87865tttokno9

Giorgio Armani

Twarzą jesiennej kampanii Giorgio Armani jest w tym roku włoska modelka – Mariacarla Boscono.

W białych spodniach z rozszerzanymi nogawkami, czarnej pelerynie, z niedbale ułożonymi włosami i wiśniową szminką na ustach wygląda bardzo zmysłowo, a jednocześnie sprawia wrażenie kobiety silnej, zdystansowanej i pewnej siebie.

Giorgio Armani

Jeśli chodzi o kolekcję męską, to jest ona prezentowana przez pochodzącego z Belgii, 23-letniego Floriana Van Baela. Tu również, podobnie jak w przypadku kolekcji damskiej, mamy do czynienia z połączeniem elegancji (czarna marynarka, skórzane rękawiczki) z pewnością siebie, ocierającą się może nawet o odrobinę nonszalancji (wiśniowe spodnie, wzorzysta kamizelka).

Giorgio Armani 2

Za obiektywem stanął duet Mert & Marcus, a cała kampania utrzymana jest w dość surowym, futurystycznym klimacie.

Dior

Sesja do kolekcji ready to wear francuskiego domu mody miała miejsce wewnątrz paryskiej Opéry Garnier.

Daria Strokous, Iselin Steiro, Marie Piovesan, Anastasia Ivanova i Alex Kirtoka pozowały przed obiektywem Willy’ego Vanderperre. Modelki w pięknych, balowych sukniach, futrach i bogatej biżuterii, idealnie komponowały się z wytwornym wnętrzem miejsca akcji powieści „Upiór w operze”, sprawiając wrażenie, jakby były jego nieodłącznym elementem.

Dior Dior 2 Dior 3

Donna Karan

Za tło do jesiennej kolekcji projektantki posłużyło miejsce, które zna chyba najlepiej – pracownia artystyczna.

Andres Velencoso i Catherine McNeil występują w roli artysty i muzy przed obiektywem Mikaela Janssona, przy niezwykle zmysłowym i ciepłym oświetleniu.

Sama Donna Karan stwierdziła, iż owa kampania stanowi odzwierciedlenie jej duszy: „Ważne jest, by pozostać wiernym swojej marce, a jednocześnie być gotowym przenieść ją na kolejny poziom. Myślę, że wielu ludzi właśnie w ten sposób zrozumiało przesłanie kolekcji”.

Donna Karan 3 Donna Karan 2 Donna Karan

Justyna Witkowska

 

Źródło zdjęć:

www.thefashioncatalyst.com

www.fashiongonerogue.com

www.fashionbombdaily.com

www.thefashionisto.com

www.thefashionspot.com

 

Share