Jeszcze zdrowszy odcień bieli, czyli odzież medyczna inspirowana chromoterapią

odzież medyczna

Barwa biała jest szczególna. W wielu systemach religijnych i filozoficznych zarezerwowano ją dla doskonałości, harmonii, a nawet pierwiastka boskiego. Przez wiele lat była kolorem świata medycznego. Pod względem fizycznym wyjątkowa, bo to w niej zawierają się pozostałe kolory, tworzące wielobarwną tęczę. Biel kojarzy nam się przede wszystkim z czystością, nieskazitelnością i niewinnością. To również kolor zarezerwowany dla młodości, z którą ta niewinność, czystość intencji i dobroć idą zwykle w parze. W szeroko rozumianej modzie od zawsze służy klasycznej elegancji. To jednak nie wyczerpuje jej jedynych walorów odzieżowych. Obecnie kolorowa odzież medyczna jest coraz chętniej wybierana przez pracowników służby zdrowia.

odzież medyczna

Odzież medyczna

Medora jako najbardziej postępowy producent odzieży medycznej, od lat kreuje trendy w tej branży. Zauważamy jednak w tym rozwiązaniu znacznie więcej niż tylko dążenie do odświeżenia dominującej stylistyki. Kolorowe fartuchy medyczne to dla tej marki doskonała okazja, by włączyć do procesu leczenia dobroczynną moc kolorów i ich pozytywny wpływ na człowieka, jego ciało i umysł. Terapia kolorem stała się inspiracją kolekcji, w której fartuchy lekarskie i sukienki medyczne nabierają koloru, by wspierać proces rekonwalescencji chorego i poprawić komfort pracy medyków. Gdy wielu sugeruje, że tradycyjne białe fartuchy medyczne to przeżytek, Medora dostarcza nowych argumentów, przekonujących, że biały personel nadal ma rację bytu, ale w nowej odsłonie.

Chromoterapia uczy, że biel chroni, przynosi ukojenie i spokój, a także poprawia nastrój i zdolności regeneracyjne, mobilizując układ odpornościowy do pracy.

odzież medyczna

Biały kitel może na niektórych  działać stresująco, ale  udowodniono również że jest niczym bezbolesny zastrzyk energii, optymizmu i poczucia bezpieczeństwa. Pacjent w kontakcie z osobą przyodzianą w biały ubiór medyczny z pewnością intuicyjnie zawierzy szlachetności jej zamiarów, poczuje, że wreszcie znalazł się w dobrych rękach, pod opieką profesjonalisty. Jak ogromną moc ma biel, podświadomie wiemy wszyscy. W sytuacjach obniżonego nastroju czy napięcia niemal odruchowo poszukujemy światła słonecznego, bo to właśnie ono jest największym źródłem kojącej i wzmacniającej bieli.

Białe stroje medyczne to zatem klasyka, do której warto nawiązywać. Powodów do tego dostarcza zarówno tradycja, względy praktyczne, jak i wiedza wykorzystywana w terapii kolorem. Ci, którzy, wybierając swój fartuch medyczny, zdecydują się postawić na biel, zyskają więcej pewności siebie, spokoju i optymizmu. Od bieli niemal tryska ponadto dobroć, zdrowie, młodość i witalność. Nie ulegajmy stereotypom i bójmy się zatem korzystać z tych bezcennych przymiotów również białego kilta.

Więcej na www.medora.pl

Materiał zewnętrzny


Komentarze

komentarze