Kampania Kończ bez strachu

Kilka dni temu ruszyła  kampania społeczna „Kończ bez strachu”. Kilka spotów reklamowych będzie można oglądać w telewizji  w kinie oraz w internecie. Głównym organizatorem kampanii jest Społeczny Komitet ds. AIDS.  Patronat merytoryczny nad projektem objął Program Narodów Zjednoczony ds. Rozwoju (UNDP). Partnerami akcji  są  także m.in SPIDEA, Durexczy  OMD. Obecnie możemy obejrzeć 3 spoty reklamowe.  Do akcji przyłączyli się  Dominika Gwit, Alan Andersz, Łukasz Nowicki i Philippe Tłokiński. W naszym kraju temat prezerwatywy jest tematem tabu, mówimy o nim rzadko albo wcale.  Istnieje wiele powszechnych nieprawdziwych informacji co do ich skuteczności.  Kampania ma na celu, nie tylko pokazanie w jak łatwy sposób uchronić się przed AIDS, ale także chce dostarczyć szereg praktycznych porad i  informacji na temat profilaktyki.

koncz-bez-strachu1

W ramach kampanii powstała strona www.konczbezstrachu.pl, na której młodzi ludzie mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje.  Do tego szkoły czy nauczyciele mogą zgłaszać się do programu warsztatów z zakresu profilaktyki HIV/AIDS. Kiedy kilka dni temu 4 marca  pierwszy raz wyemitowano w telewizji spot „Kończ bez strachu”   serwery kampanii, nie wytrzymały milionowych odwiedzin i strona była zablokowana. To tylko jest dowodem na to, że potrzebowaliśmy tak prostej a jednocześnie wymownej i wstrząsającej kampanii na polskim rynku.

Używanie prezerwatyw daje niemal 95-procentową ochronę przed HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wiedza jaką obecnie posiada młodzież i osoby dorosłe jest niewystarczająca. W naszym społeczeństwie edukacja seksualna jest na bardzo słabym poziomie wiele  istotnych rzeczy jest pomijanym lub niedomówionych. W Polsce, o taką edukację walczy jedynie  Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton. Dzięki ich badanom, dowiedzieliśmy się, że prawie połowa młodzieży nigdy nie rozmawiała o seksie z rodzicami. Tym samym 53%  osób, zadeklarowało, że nigdy nie otrzymali od swoich rodziców informacji  na temat antykoncepcji.

 Obejrzyjcie spoty

Share