Kiedy przydaje się śrutownica wirnikowa?

śrutownica wirnikowa

Oczyszczanie wymagających powierzchni typu metal, to trudne zadanie, z którym poradzi sobie jedynie specjalistyczne urządzenie typu śrutownica wirnikowa. To właśnie dzięki niemu zyskasz materiały, sprzęty czy przedmioty gotowe do dalszej obróbki bądź do konserwacji. Przekonaj się, do czego jeszcze warto wykorzystywać nowoczesne śrutownice wirnikowe!

Jak można wykorzystać śrutownice wirnikowe?

Zwróć uwagę na to, że śrutownice wirnikowe cechują się ogromną skutecznością. Ich regularne stosowanie stanowi niezbędny element podczas pielęgnacji poszczególnych części. W zależności od rodzaju konkretnego urządzenia i jego mocy możesz wykorzystywać śrutownicę także to obróbki nawet najdrobniejszych detali, prefabrykatów, odlewów czy elementów kutych. Pozwalają na to m.in. modele z blastech.pl. Sprawdź, do czego dokładnie warto stosować śrutownicę wirnikową.

Oczyszczenie wielu różnych powierzchni

To właśnie oczyszczanie nawet tych wymagających powierzchni stanowi jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed śrutownicą wirnikową. Jednocześnie to bardzo uniwersalne urządzenie, ponieważ możesz je wykorzystywać zarówno do usunięcia farb, jak i lakierów, rdzy lub innych pozostałości. Dzięki temu sprzęt jest gotowy do dalszej pracy, ale też jest jeszcze skuteczniej chronione przed dalszym niszczeniem. Przede wszystkim dotyczy to sytuacji, gdy na ich powierzchni pojawiła się rdza.

Ujednolicenie powierzchni

Bardzo ważnym zadaniem śrutownicy wirnikowej jest nie tylko oczyszczenie powierzchni, ale przede wszystkim jej ujednolicenie. W ten sposób pozbędziesz się drobnych pozostałości. Ten proces skutecznie przygotowuje też do dalszej obróbki. Szczególnie dotyczy to ponownego malowania i lakierowania.

Gdzie warto stosować śrutownice wirnikowe?

Urządzenia typu śrutownice wirnikowe są szczególnie chętnie wykorzystywane przez firmy, zajmujące się lakiernictwem lub czyszczeniem i konserwacją specjalistycznych maszyn. Jednak tak naprawdę są też regularnie stosowane przez przedsiębiorstwa pracujące z kamieniem, marmurem, płytkami, kostką brukową, a nawet w hutnictwie.

Skuteczność śrutownicy wirnikowej – z czego wynika?

Zastanawiasz się, w czym tkwi sekret śrutownicy wirnikowej? Przede wszystkim odpowiada za to budowa tego urządzenia. Ogromne znaczenie ma też moc turbiny. Im jest większa, tym praca przebiega szybciej, a do tego jesteś w stanie wykonać naprawdę sprawnie wiele zadań. Poza tym niektóre urządzenia są w pełni zautomatyzowane, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i poprawia efektywność w trakcie oczyszczania. Zwróć jednak uwagę na to, że kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego rodzaju śrutownicy. Do dyspozycji masz sporo różnych modeli. Wśród nich najpopularniejsze są śrutownice:

  • zawieszkowe,
  • wsadowo-nieckowe,
  • specjalistyczne,
  • wirnikowe,
  • przelotowe.

Materiał partnera

Share