Kiedy warto się zgłosić do ginekologa?

O ginekologu warto pomyśleć już w przypadku nastolatki, która zaczęła miesiączkować. Regularne wizyty mają na celu sprawdzenie, czy nie ma żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów płciowych. Do odwiedzenia specjalisty powinny skłonić także niektóre objawy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Badanie USG jest bezinwazyjne, a umożliwia wykrycie niepokojących zmian we wczesnym stadium.

Kiedy warto zdecydować się na odwiedzenie ginekologa?

Niektóre kobiety korzystają z usług specjalisty dopiero w momencie, gdy potrzebne staje się prowadzenie ciąży. Warto jednak wybrać się do ginekologa już na etapie planowania poczęcia dziecka, aby właściwie się do tego przygotować. Niestety często jest tak, że odwiedza się go dopiero w momencie długiego i bezowocnego starania się o zapłodnienie. Jeśli pojawią się nieuzasadnione bóle w podbrzuszu, to warto pomyśleć o wybraniu się do ginekologa, to samo dotyczy bardzo bolesnych i obfitych miesiączek. Jeśli cykle menstruacyjne są nieregularne, występują między nimi plamienia i upławy, to wizyta u specjalisty staje się wręcz wskazana.

Do ginekologa zaleca się wybrać przy świądzie i pieczeniu pochwy, bolesności piersi, w problemach z zajściem w ciążę, dolegliwościach bólowych podczas uprawiania seksu, suchości pochwy, podejrzeniu ciąży. Ginekolog dobiera również najkorzystniejszą metodę antykoncepcji dla pacjentki, która chce uniknąć poczęcia. W gabinecie ginekologicznym wykonywane są rozmaite badania. Podstawą będzie oczywiście USG dostępne w Vitalea, dzięki któremu możliwe staje się dokładne ocenienie stanu narządów rodnych i wykrycie rozmaitych nieprawidłowości. Z badań prenatalnych wymienia się amniopunkcję, biopsję kosmówki. Ginekolog przeprowadza także badanie dwuręczne, peractum, kolonoskopię, badanie piersi.

Regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym są ważne

Doświadczony ginekolog Katowice jest także w stanie zadbać o kwestie estetyki miejsc intymnych. Jeśli kobieta odczuwa dyskomfort związany ze współżyciem lub wyglądem, to warto zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej. Obecnie można liczyć na ogromny postęp technologiczny. Medycyna prężnie się rozwija, więc zapewnia szereg innowacyjnych rozwiązań. Warto z nich skorzystać w celu poprawienia komfortu życia. Regularne odwiedzanie gabinetu ginekologicznego sprzyja zachowaniu zdrowia. Można uchronić się przed różnymi dolegliwościami, rozwojem rozmaitych schorzeń. Profilaktyka to podstawa. Z kolei pomijanie wizyt kontrolnych stanowi prostą drogę do tego, aby trafić do ginekologa z zaawansowaną chorobą, która wymaga leczenia.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie od dziś wiadomo, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety.…