Stylizacja paznokci

Z początku ( i tak jest do dziś) służyły jako pomoc w rozdrabnianiu pokarmu i pełniły funkcje obronne. Drapanie za pomocą paznokci wykorzystujemy w sytuacjach kiedy czujemy się zagrożeni lub czujemy namiętność. Dawniej pielęgnacja paznokci związana była tylko i wyłącznie z ich obcinaniem lub obgryzaniem ( dawniej praktykowanym, jako zmniejszenie ilości paznokcia). Dziś jest już całkowicie inaczej. W szczególności kobiety znacznie dbają o wygląd swoich paznokci oraz dłoni. Wykorzystując do tego różnych kremów, serum czy odżywek. Z biegiem lat pojawił się także nowy trend wykorzystujący specyfik nazywany lakierem do paznokci.

Ile jest kolorów lakierów do paznokci ? Tego nie da się policzyć, wszystkich odcieni czerwieni czy niebieskiego. Lakiery z połyskiem i matowe, pękające lakiery, wzorki, frencz… pomysłów na makijaż dla Twojego paznokcia jest mnóstwo. Ni ma tak naprawdę konkretnego przepisu na malowanie paznokci. Sprawa jest prosta kupujesz lakier, w kolorze który przypadł ci do gustu, dokładnie piłujesz krawędzie paznokcia aby były równiutkie i malujesz delikatnie raz przy razie czekasz aż wyschnie i voila! Gotowe!
Powstało także kilka bardzo precyzyjnych możliwości, które pozwalają nam zachować wspaniały wygląd paznokcia. Nie chodzi o różnego typu zabiegi, lecz o odpowiednie wizualne przygotowania które zmieniają całkowicie wygląd naszych paznokci.

Paznokcie hybrydowe
To odpowiednia stylizacja bez zadrapań, smug czy odpryśnięć. Polecana w szczególności kobietom, które nie maja czasu na codzienne malowanie paznokci, kobietom które wykonują podstawowe codzienne obowiązki, którym to nie sprzyja zachowanie ładnego wyglądu naszym paznokciom. Paznokcie hybrydowe to bez wątpienia połączenie żelu i akrylu. Nasze paznokcie są wytrzymałe jak akrylowe i otrzymują naturalny wygląd dzięki żelowi. Metodę to można wykonać w salonie kosmetycznym, ale jest tak prosta że można przy użyciu odpowiednich akcesoriów wykonać ją samemu. Zabieg trwa przeważnie 30 minut, jeżeli wykonujesz go samodzielnie po raz pierwszy może zająć ci to troszeczkę więcej czasu. Jednak z biegiem wykonywanych zabiegów, nabierzesz wprawy. Zauważmy, że czas wykonywania paznokci hybrydowych jest znacznie krótszy niż w przypadku ponad dwugodzinnego zabiegu z wykorzystaniem żelu. Nakładasz odpowiednią bazę, kolor i utwardzacz. Kolejne warstwy utwardzamy za pomocą specjalistycznej lampy UV. Hybrydowe paznokcie wytrzymują 2 tygodnie. Jeżeli palujesz wyjazd służbowy, urlop wakacje jest to idealne rozwiązanie na zachowanie ładnego wyglądu Twoich paznokci.

Paznokcie żelowe
Jeżeli jesteś osobą, która posiada bardzo ładną płytkę paznokciową o odpowiedniej długości i kształcie idealnym rozwiązaniem na zachowanie dłuższej możliwości efektu pomalowanych paznokci jest żel. Paznokcie żelowe od kliku lat biją rekordy popularności na całym świecie. Bardzo ważna sprawą na samym początku przed przystąpieniem do całej procedury jest, oczyszczenie paznokci i wycięcie skórek. Oczywiście wycięcie skórek powinno odbyć się bardzo delikatnie aby nie uszkodzić naszej skóry i nie spowodować zniszczenia płytki. Nasze paznokcie powinny być bardzo krótkie dokładnie spiłowane i matowe. Paznokcie żelowe to nietypowe tipsy, co prawda nakleja się je na paznokcie, ale styl i wygląd wyróżnia je całkowicie od innych. Ważne aby tipsy dobrać w sposób, w który plastikowe paznokcie będą odpowiadały naszym naturalnym. Po naklejeniu trzeba je odpowiednio przyciąć za pomocą gilotyn i spiłować. Jeżeli wszystko jest w jak najlepszym porządku i klej już wysechł nakładamy primer. Czekamy kilka minut, aż się dobrze wchłonie i nakładamy pierwszą warstwę żelu, przy pomocy odpowiedniego pędzelka. Ważne aby żel nie wychodził poza granice naszych paznokci. Nie powinien dotykać naszej skóry po bokach. Żel powinien być nałożony bardzo cienką warstwą i utwardzony pod lampą UV do 3 minut. Następnie nakładamy białą warstwę i utwardzamy pod lamą UV. Następnie malujemy wybranym wcześniej lakierem do paznokci i tworzymy ewentualne wzorki. Nabłyszczamy i utwardzamy. Ten bardzo skrócony opis powinien wam nakreślić metodę tworzenia żelowych paznokci. Jest to niewątpliwie proces który trwa często ponad godzinę lub dłużej, jeżeli chcemy stworzyć różne wzorki i kombinacje na paznokciach. Nie można ukryć faktu, że nasze naturalne paznokcie w pewien sposób zostaną uszkodzone przez klej i tipsy. Po ich ściągnięciu ich wygląd nie będzie zbyt miły dla oka. Dlatego ważne jest aby nakładać odpowiednie odżywki i zażywać witaminy. Nie polecamy także, ciągłego noszenia tipsów czy paznokci żelowych. Pozwólmy trochę odpocząć naszym paznokciom. Żel można nałożyć także, na naturalne paznokcie, bez tipsów.

Paznokcie akrylowe
Paznokcie akrylowe są podobne w wykonaniu do żelowych. Poświęcamy im tak samo sporo czasu. Różni je oczywiście materiał przewodni akryl jest bardzo twardym materiałem. Ma to do siebie, że mocno przylega do płytki paznokciowej. Polecamy go osobą, które wykonują dziennie setki różnych prac za pomocą dłoni. Akryl chroni je przed szkodliwymi działaniami mechanicznymi. Trudno je oderwać, zarysować itp. Nie daje nam jednak tak naturalnego wyglądu jak żelowe.

Które paznokcie są jednak najlepsze?
Kwestia odpowiedniego rodzaju wykonania paznokcia jest całkowicie sprawą indywidualną. Każdy z nas preferuje coś całkowicie innego. Dla jednych paznokcie żelowe są idealnym rozwiązaniem na zachowanie naturalnego wyglądu inni wolą akrylowe które są bardzo twarde i wytrzymałe. Przedłużanie paznokci, aby w ogóle miało miejsce, w sensie aby można było je wykonać za pomocą różnych kosmetyków, muszą posiadać szereg ważnych atestów. Mówiąc o szkodliwości żeli czy akryli na płytkę nie jest do końca prawdziwe. W latach 70 kiedy odkryto tą metodę, używano środków chemicznych które przyczyniały się do osłabienie paznokcie. Często wykorzystywano do produkcji metyl, który miał bardzo nieprzyjemny i toksyczny zapach. Największą szkodę dziś wyrządza nie fachowe i złe ściąganie lub usuwanie żelu czy akrylu.

Share