Kleje do rzęs – co powinnaś o nich wiedzieć

kleje do rzęs

Sztuczne rzęsy zapewniają nam piękne spojrzenie i atrakcyjny wygląd. Są one przyklejone specjalnym i bardzo delikatnym klejem do krawędzi powieki. Proces przyklejania rzęs jest łatwy i bez problemu można wykonać go w domu. Poznaj wszystkie zalety kleju do rzęs i dowiedz się, jak prawidłowo nakładać sztuczne rzęsy.

Co to jest klej do rzęs?

Klej do rzęs, jak sama nazwa wskazuje, służy do przymocowania sztucznych rzęs do powiek, zapewniając w ten sposób fantastyczny efekt końcowy. Jest on bardzo podobny do zwykłego kleju, ale nie powoduje podrażnień skóry i jest testowany dermatologicznie. Klej do rzęs to klej o specjalnej formule. Jest to produkt stosowany w makijażu, którego głównym celem jest zwiększenie ilości i objętości naturalnych rzęs. Klej nie stwarza ryzyka dla skóry, ani oka, ale nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z okiem, ponieważ może powodować podrażnienie. Jest to lekki produkt, stosunkowo niedrogi i łatwy do zastosowania.

Właściwości kleju do rzęs

Zastosowanie sztucznych rzęs zapewnia efektowne i seksowne spojrzenie, nadaje wyrazistości naszemu makijażowi. Jednak nie wystarczy, że masz tylko rzęsy. Potrzebujesz również kleju do rzęs, aby je odpowiednio umocować. Klej jest płynny i nie jest szkodliwy dla zdrowia, jeśli jest stosowany prawidłowo, jak wskazano na opakowaniu. Ma tę zaletę, że szybko schnie i utrwala rzęsy przez wiele godzin bez obciążania oczu. Najczęściej jest to wygodny w użyciu i bezbarwny produkt, który nie przeszkadza w innych aspektach makijażu, takich jak cień do powiek czy użycie eyelinera.

Większość klejów do rzęs jest testowana nie tylko dermatologicznie, ale także oftalmologicznie, jednak zawsze dobrze jest, aby priorytetowo traktować produkty wysokiej jakości. Niektóre kleje są bardziej wytrzymałe niż inne, a w takich przypadkach najlepszym wyjściem jest wybranie tych, które są mocniejsze, ponieważ może być dość irytujące, jeżeli Twoje sztuczne rzęsy w nieoczekiwanym momencie poluzują się. Ponadto jest to produkt łatwy w użyciu i przyczynia się do doskonałego efektu końcowego w zakresie makijażu.

Zalety kleju do sztucznych rzęs

Kleje przeznaczone do sztucznych rzęs z łatwością przyklejają rzęsy do krawędzi powieki. Są bezbarwne i nie zakłócają pozostałego makijażu oka. Zazwyczaj są wytrzymałe i wodoodporne. Większość z nich jest testowana dermatologicznie i okulistycznie. Ważne jest, aby wybrać produkt dobrej jakości, który będzie solidnie utrzymywał rzęsy w odpowiednim miejscu, a także będzie zawierał bezpieczne dla skóry i oka składniki.

Jak nakładać klej do rzęs?

Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś sztucznych rzęs, możesz mieć pewne pytania lub trudności przy pierwszej próbie, ale w rzeczywistości jest to dość prosty proces. Przede wszystkim powinnaś wybrać sztuczne rzęsy, które podobają Ci się najbardziej i zmierzyć je w oczach. Jeśli uważasz, że są znacznie większe niż powieka, użyj nożyczek, aby je przyciąć. Teraz gdy masz idealny rozmiar, nadszedł czas, aby użyć kleju do rzęs. Ostrożnie nałóż produkt na bazę sztucznych rzęs i odczekaj 30 sekund do minuty – dokładny czas zostanie podany na opakowaniu. Po częściowym wyschnięciu kleju nałóż sztuczne rzęsy na krawędź powieki, utrzymując oczy zamknięte i nieruchome.

W razie potrzeby użyj pęsety, aby zakończyć aplikację. Po około dwóch minutach możesz otworzyć oczy i zobaczyć wynik. Jeśli czujesz potrzebę, zrób retusz za pomocą eyelinera lub cieni do powiek i gotowe!

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Ważne, aby klej był trwały i wygodny w użyciu. Klej powinien być wytrzymały przez wiele godzin, aby rzęsy przez cały czas były idealnie utrzymane. Ponadto musi być szybkoschnący, wodoodporny, hipoalergiczny i oftalmologicznie przebadany, a także nie może zawierać składników mogących powodować podrażnienia. Taki klej, oprócz zapewnienia pięknych rzęs, gwarantuje również bezpieczeństwo i komfort. Co więcej, nie podrażnia skóry, ma zrównoważone pH i jest przezroczysty, nie zakłócając końcowego efektu.

Najlepsze kleje do rzęs w sklepie amazinglashes.com

Artykuł sponsorowany

Share