Kobieta w bieznesie. Poznajcie 12 uczestniczek projektu marki Props.

kobieta w biznesie

Jak podają dane, co 3 firma założona w Polsce, jest prowadzona przez kobietę. Obecnie to ok. 33,4 proc. przedsiębiorstw. Pod tym względem jesteśmy wśród europejskich liderów (średnia unijna to 31 proc). W naszym kraju istnieje mnóstwo przedsiębiorczych kobiet, które spełniają nie tylko swoje marzenia, ale realizują się na ścieżce zawodowej. Są inspiracją dla innych, swoją postawą pokazują, że dziś można wszystko – wystarczy chcieć. Chcąc połączyć różne kobiety z całej Polski, które tworzą własne marki, marka Props z Joanną Gacek-Sroka na czele, postanowiła zorganizować akcje pt. “Kobieta w Biznesie”

Kobieta w Biznesie – idea, misja

Do akcji zgłosiło się mnóstwo kobiet, które prowadzą własne firmy. Pojawiły się zgłoszenia nie tylko z Polski, ale z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec czy Holandii. Spotkanie kobiet odbyło się w Poznaniu w pracowni marki Props pod koniec lipca 2021 r. Misją akcji, jest połączenie wyjątkowych, przedsiębiorczych kobiet, które mają pewne wartości i z sukcesem realizują swoją misję. Tym samym Kobieta w Biznesie miała pokazać uczestniczkom, ale też innym, że można współpracować, dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Nie ma podziałów, nie ma konkurencji – jest merytoryczność i wartość. Pomysłodawczynią projektu Joanna Gacek-Sroka, właścicielka marki Props, która specjalnie dla naszego portalu opowiedziała o projekcie:

Pomysł na zrobienie takiego projektu, chodził mi po głowie już od roku. Sama doznaję wielu szpilek w plecy od innych kobiet z branży. Ja nie chcę taka być. Postanowiłam, że albo idę w jednym kierunku z osobami, które chcą osiągać cele tak jak ja, albo nie idę z nimi wcale. Projekt miał na celu zgromadzić kobiety z różnych branż, codziennie walczące o swoje jutro. Znasz mnie już trochę i wiesz, że pomysłów w swojej głowie mam wiele. A to był jeden z tych, przez które nie mogłam spokojnie spać. Chciałam go już! Natychmiast! W końcu udało się go zorganizować.

Podczas spotkania kobiety miały wykonany profesjonalny makijaż przez makijażystki: Norę Wolniewicz, Klaudię Sommerfeld i Annę Hejdysz. Mogły także rozmawiać, wymienić się wiedzą, opowiadać o sobie, swoich pomysłach i markach. Nie zabrakło kawy, prosecco (także tego bezalkoholowego) i cateringu. Każda uczestniczka miała indywidualny wywiad oraz sesję zdjęciową. Sesja była także wspólna nad jeziorem Rusałka w Poznaniu. Każda uczestniczka, otrzymała także prezenty od organizatorów, jak i finalistek projektu. W działaniach Joanny wspierała ją Patrycja Plenzler.

Zdjęcia wykonała Weronika Malczyk.

Kryteria wyboru przedsiębiorczych kobiet

“Mam taką zasadę, że jeżeli publikuję jakiś projekt, to albo ktoś wchodzi w to po całości, albo w ogóle. Jeżeli ktoś na wstępie już komentuje moje działania lub podważa ich tezy to wiem, że raczej się nie zobaczymy. Poszukiwałam kobiet, które powiedzą: To szalone! Ale zróbmy to! Kryteria jakie obrałam to: Misja marki/firmy, wielozadaniowość, łączenie różnych ról w życiu, społeczność danej marki oraz filozofię. To są sprawy niezbędne do tego, by z sukcesem zakończyć projekt.” – powiedziała Joanna Gacek – Sroka, właścicielka marki Props.

Do końca roku odbędą się także wywiady live, na Facebooku marki Props z każdą z uczestniczek.

SZCZEŚLIWA 12 – KOBIETA W BIZNESIE

kobieta w biznesie

Izabela Kulesza

Edukatorka finansowa, która uczy odpowiedniego zarządzania finansami w firmie, jak i w domu. Jest ekspertką w dziedzinie planowania budżetu. Umiejętnie wychwytuje problemy, oferując różne rozwiązania. Ma niesamowitą energię, charyzmę i doświadczenie w dziedzinie finansów. To kobieta przeambitna, której wiedza pomoże niejednej kobiecie.

Facebook: https://www.facebook.com/IzabelaJ.Kulesza

Strona WWW: https://izabelakulesza.pl/

kobieta w biznesie

Adrianna Kasprzak

Właścicielka marki Naturalne Atelier. Jest twórczynią naturalnych kosmetyków i prekursorką naturalnej pielęgnacji. Obala mity i schematy na temat kosmetyków i pielęgnacji ciała. Jej produkty mają nie tylko efektowne działanie, ale i wspaniale pachną. Adka (tak lubi) porusza także temat budowania własnej wartości, podkreśla, że każda kobieta jest piękna.

Facebook: https://www.facebook.com/NaturalneAtelier/

Strona WWW: https://naturalneatelier.pl/

kobieta w biznesie

Magdalena Michalak

Jedyna w Polsce Trenerka Umiejętności Przyszłości. Jest także Life & family mentorką. Magdalena ma w sobie ogromną determinację i wiedzę, którą chętnie dzieli się z innymi. Jest także dyrektorką generalną w Fundacja Liberos, która powstała z myślą o niesieniu pomocy umożliwiającej osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji. Bardzo ambitna, z konkretnym pomysłem i misją.

Facebook: https://www.facebook.com/MagdalenaMichalakUmiejetnosciPrzyszlosci

Strona WWW: https://magdalena-michalak.pl

kobieta w biznesie

Magdalena Minoga

Świat rękodzielników nie ma przed nią tajemnic. Magda jest bardzo kreatywna, ma mnóstwo pomysłów, które z sukcesem realizuje. Nie zawaha się wywrócić wszystkiego do góry nogami. Jest właścicielką agencji reklamowej HUUFT, którą tworzy zespół strategów, projektantów, programistów, grafików i ilustratorów. Jej drugą marką jest KrohMall, który oferuje nadruk cyfrowy na tkaninach i dzianinach (certyfikat OEKO-TEX).

Facebook: https://www.facebook.com/HUUFT.official

Strona www: https://huuft.com/

kobieta w biznesie

Sylwia Terzyk-Kaczmarek

Sylwia udowadnia, że można wychowywać dzieci i realizować się na ścieżce biznesowej. Otwarta, pozytywnie nastawiona do świata. Kobieta pełna niesamowitej, pozytywnej siły. Stworzyła niepowtarzalne miejsce w Poznaniu „A PO CO MI TO?” dla dzieci i dorosłych. Dzieci mogą bawić się, rozwijać kreatywność, a rodzice w tym czasie mogą skorzystać z różnych warsztatów i dobyć wiedzę z różnych aspektów życia.

Facebook: https://www.facebook.com/A-po-co-mi-to-112195450229304

Strona WWW: https://apocomito.com.pl/

kobieta w biznesie

Dorota Sztuba

O nieruchomościach wie wszystko. Świat mieszkań, domów, wynajmu czy kupna – nie ma przed nią tajemnic. Jako agentka nieruchomości, propaguje racjonalne podejście do inwestowania. Sprawdza stan prawny, oferuje pomoc w sprzedaży, zaoferuje nieszablonową promocję i zajmie się prezentacją mieszkania czy dla klientów. Wszystko rzetelnie i kompleksowo. Ta kobieta wie co robi!

Facebook: https://www.facebook.com/aleagentkacom/

Strona www: https://www.aleagentka.com/

kobieta w biznesie

Anna Geisler-Jankowiak

Dyrektorka Kliniki Estetyka Ciała, w której specjalizują się w medycynie estetycznej. Posiada ugruntowane wartości i cechy prawdziwej bizneswoman. W odpowiedzi na potrzeby klientów swojej Kliniki stworzyła kosmetyki – dottore cosmeceutici. Kobieta petarda, od której niejedna może się sporo dowiedzieć i zainspirować.

Facebook: https://www.facebook.com/dottorecosmeceutici/

Strona WWW: https://www.dottore.pl/

kobieta w biznesie

Joanna Romaldowska

Właścicielka i pomysłodawczyni marki Dziki Brzeg. Asia porzuciła etat w mieście i założyła wioskę indiańską na pachnącej łące. Przypomina innym o sensie życia, o tym aby czerpać z niego garściami i nie zatracić się w ciągłym wyścigu szczurów. Przybliża nas do natury i pokazuje, że można żyć bez telefonu komórkowego czy internetu. Kobieta serdeczna, ciepła jej mowa i opowieści skłaniają do refleksji.

Facebook: https://www.facebook.com/dzikibrzegpl/

Strona WWW: https://www.dzikibrzeg.pl/

kobieta w biznesie

Marta Pietrzyk

Prawniczka, właścicielka marki Kancelaria Prawna Med-Law. Specjalizuje się w dziedzinach prawnych dla marek związanych z E-commerce czy branży medycznej. Jest niezastąpionym wsparciem przy prowadzeniu biznesu, szczególnie jeśli rozwija się w szybkim tempie. Jej wiedza, doradztwo i doświadczenie przyda się każdemu. Kobieta z bogatą wiedzą i merytorycznym podejściem do każdej sprawy.

Facebook: https://www.facebook.com/Kancelaria-Prawna-Med-Law-111437773589152/

Strona WWW: https://medlaw.pl/

kobieta w biznesie

Jolanta Kosicka

Logopedka i właścicielka marki Mówka Sztuka. Specjalizuje się w poprawie wymowy młodzieży i dorosłych, kształceniu wymowy wokalistów i przełamywaniu naszych barier. Diagnozuje w okamgnieniu. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, szczególnie jeśli myślisz, że z Twoją wadą wymowy już się nic nie da zrobić! Ma niesamowity ogień, ciekawą osobowość i ogromną intuicję.

Facebook: https://www.facebook.com/mowkasztuka/

kobieta w biznesie

Weronika Rybińska

Właścicielka marki Koza Na Lawendzie. Skończyła kilka kierunków studiów i jest też ironmenką. Wychowuje 4 dzieci i jest właścicielką 90 kóz oraz lawendowego pola. Oferuje sery i mleko kozie najlepszej jakości i jak podkreśla sama zapachu. Pokazuje, że  będąc na wsi można prowadzić biznes.

Facebook: https://www.facebook.com/kozanalawendzie

kobieta w biznesie

Ewelina Salwuk-Marko

Redaktor naczelna portalu Feszyn.com i Warto Znać. Właścicielka Agencji kreatywnej Sal-Mar, pomysłodawczyni kampanii społecznej wspierającej kobiety na rynku pracy Gowomen.pl. Wykładowca akademicki. Często porusza tematy dotyczące etyki w biznesie. Dzięki ciężkiej pracy nad sobą, osiągnęła poziom poczucia własnej wartości. Jest asertywna i nie boi się wyzwań. Kocha sarkazm i ironię.

Facebook: https://www.facebook.com/wartoznacportal

Strona www: www.wartoznac.pl

Joanna Gacek – Sroka zapowiada, że to jeszcze nie koniec!

Share