Kolagen do picia w proszku – dlaczego warto go wybrać?

kolagen do picia

Kolagen jest głównym budulcem naszego ciała. Jest on składnikiem skóry, zębów, włosów, a nawet rogówki oka. Kolagen jest częścią tkanki łącznej, spoiwem, łączącym komórki skóry, kości, chrząstek. Nazwa kolagen wywodzi się z języka greckiego, w którym to słowo „kolla” oznacza „klej”. Warto wiedzieć, że białka kolagenowe to ok. 30%, wszystkich białek naszego organizmu. Niestety z wiekiem, obniża się nasza zdolność do jego produkcji. Wytwarzamy znacznie mniej kolagenu. Dlatego warto go suplementować. Jakie ma właściwości kolagen do picia w proszku? W tym artykule omawiamy kolagen do picia w proszku.

Dlaczego warto uzupełniać kolagen?

Kolagen w naszym organizmie odpowiada za wiele ważnych funkcji. Ma szereg pozytywnych działań prozdrowotnych. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego i trawiennego. Pozytywnie wpływa na przebieg procesów metabolicznych oraz kondycję stawów. Sprawia, że rany szybciej się goją,  a kości zrastają. Regularne uzupełnienie kolagenu korzystnie wpływa na naszą skórę. Staje się zdrowsza, gładka, poprawia się jej elastyczność. Skóra jest wyraźnie nawilżona i napięta, kolagen redukuje zmarszczki.

Zły styl życia, stres, promieniowanie słoneczne czy czynniki zewnętrzne jak smog, toksyny negatywnie wpływają na produkcje kolagenu. Niestety – po 25. roku życia produkcja kolagenu w naszym organizmie zaczyna systematycznie spadać. Pojawiają się zmarszczki, bóle stawów i inne problemy, związane z jego niedoborem. Kolagen uwielbiają nie tylko kobiety, ale i sportowcy, osoby pracujące fizycznie.

Ważne badania

Laboratoryjne badania przeprowadzone przez francuską firmę COSderma na zlecenie Rousellot, odkryły niesamowite właściwości kolagenu.  Podczas 12 tygodniowego eksperymentu, wzięło udział 106 zdrowych kobiet, w wieku 40-65 lat. Już po pierwszych dniach stosowania, probanci zauważyli różnice. Po 28 dniach, zmarszczki znacząco się zmniejszyły, napięcie i nawilżenie skóry wyraźnie się poprawiło. Zauważono, też polepszanie jakości swoich stawów. Analiza badań udowodniła, że spektrum działania kolagenu następuje po pół roku regularnego stosowania.

Kolagen do picia w proszku

Niska zawartość kolagenu w naszym organizmie, wpływa na nas negatywnie. Skóra staje się sucha i wiotka, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Włosy są osłabione i łamliwe. Pojawiają się problemy z krążeniem i bóle stawów. Uzupełnienie kolagenu, powinno być nieodłącznym elementem każdego dnia.

Aby efekty były zauważalne, należy regularnie dostarczać organizmowi odpowiedniej dawki. Na rynku dostępnych jest wiele różnych suplementów. Kolagen do picia w proszku posiada szereg pozytywnych właściwości i wyróżnia się na tle innych. Przede wszystkim nie obciąża naszej wątroby. Wysokiej jakości kolagen NUTRI CLINIC pozyskany został ze skór rybich przebadanych jest na obecność metali ciężkich. Kolagen w proszku bogaty jest w profil aminokwasowy, nie zawiera substancji dodatkowych. Co ważne, przy mniejszym dawkowaniu jego wchłanianie jest znacznie lepsze.

Jak używać kolagen w proszku do picia?

 Jego lekka, sypka formuła pozwala na wiele różnych możliwości. Można go dodać do różnych posiłków m.in. jogurtu, koktajli czy soków. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie, aby uzupełnić podstawowy niedobór tej substancji. Kolagen wchłania się najlepiej w połączeniu z witaminą C – dlatego, podczas suplementacji zaleca się dodatkowo, zwiększenie przyjmowania tej witaminy.

Artykuł sponsorowany

#kapitalnebabki
Share