1. Sylwetka Projektantki

BEATA MIELEWCZYK. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Bezpośrednio po obronie dyplomu otworzyła własną pracownię projektową w Rumi. Projektuje pod własnym nazwiskiem, jako „beata mielewczyk BM”. Kolekcję dyplomową jak i kolejne prezentowała m. in. podczas Sopot Fashion Days 2011 i 2012 czy The Look Of The Year 2012 w Łodzi podczas pokazów „Premiere Runway”, Miss Moto 2012 na IV Trójmiejskich Targach Motoryzacyjnych w Gdańsku ,  Międzynarodowych Targach Bursztynu  Ambermart 2012 czy podczas pokazu projektantów Wrocław Fashion Meeting 2012.

Artystyczna wrażliwość projektantki powoduje, że czerpie inspiracje dla swoich autorskich kolekcji zarówno z eleganckiej tradycji i klasyki wzorów jak i wymyślnych kształtów.

Z pasją sięga do łączenia różnorodnych, najlepszych tkanin w nieprzewidywalnej gamie gry kolorów. Często tworzy nowe, niepowtarzalne formy, które nie tylko ciekawie się prezentują ale wyjątkowo zmysłowo podkreślają kształt sylwetki. Jej kolekcje są funkcjonalne choć zarazem niepowtarzalne poprzez projektowane często elementy aplikacji wykonywane ręcznie w pojedynczych egzemplarzach. Swoje projekty kreuje dla wszystkich kobiet, zwracając jednak uwagę na te, które szukają niecodziennych rozwiązań. To powoduje, że otwarta jest na indywidualne projekty. Jej ubiory podkreślają kobiecość bez uwarunkowań wieku czy figury. Obecnie rozszerza ofertę również dla panów.

Kolekcje, wykonane z ogromną starannością w pracowni, można nabywać w pierwszym, niedawno otwartym salonie mody w Rumi w „Abrahamie” przy ul. Starowiejskiej 9 ,tel. 606 851 071 oraz w sklepie internetowym www.beatamielewczyk.com.( w trakcie modernizacji).

 

 

2. Opis kolekcji.

Najnowsza kolekcja „ Go back” na Lato 2013 zgodna z przyjętą dla niej linią inspiracji projektantki, czerpie wzorce z antycznej kultury greckiej. Jej inspiracją jest nawiązanie do mozaiki greckiej, co uwidacznia się w sukniach kolekcji, poprzez ręcznie wykonywane aplikacje charakterystycznych elementów plecionek. To dokładne ukazanie detalu plecionki, pokazuje złożoność całego założenia. Cała kolekcja składa się z dwóch części: jedną stanowią długie, powłóczyste suknie a drugą spodnie wraz z żakietami, które można ze sobą różnorodnie łączyć. Stylizacja plecionek w sukniach, poprzez zastosowaną jedwabną tkaninę ze śmiałymi rozcięciami czyni, że sprawiają one wrażenie lekkości i zwiewności. To celowe zabiegi, które podkreślają talię i smukłość sylwetki. Niektóre z sukienek drapowane i przeszywane ręcznie, prezentują sie bardzo okazale i nadają sukienką wyjątkowego eleganckiego wyglądu.

W nawiązaniu do rozwoju klasycznej sztuki wykonywania mozaiki, w kolekcji widać wyraźnie fascynację łączenia barw z dużą dbałością o dobór koloru. To barwy lata, które podkreślają lekkość i swobodę tej pory roku. Nie pozbawiają jednak słonecznego lata zarazem szyku i elegancji. Pastelowy błękit nieba poprzez przejście do koloru nocy łącznie z zastosowaniem różu, amarantu i soczystej zieleni pachnie nutką romantyzmu i nastraja do poczucia letniego powiewu wieczornego wiatru. Detal i kolor plecionki ożywia całą kolekcję. Cała kolekcja poprzez zastosowanie wszelkich wspomnianych zabiegów, podkreśla mocno kobiecość i wyjątkowość tego projektu. Cała kolekcja może wzbudzać zachwyt poprzez swą pracochłonność, misterność i dokładność wykonania.

 

Z kolekcjami Beaty Mielewczyk można się zapoznać i kupić w jej salonie w Rumi  w „Abrahamie” przy ul. Starowiejskiej 9, tel.606 851 071 w nieopodal mieszczącej się pracowni oraz poprzez stronę i sklep internetowy: www.beatamielewczyk.com( w trakcie modernizacji)

 

 

Kontakt:

Beata Mielewczyk BM

e-mail:  bm@tonet.pl

Tel. +48 600871311

www.beatamielewczyk.com

Facebook: Beata Mielewczyk BM/fashion designer

Autorzy zdjęć:

m1 m6 m7 m10 - Kopia m13 m14 m19

Fashion designer: Beata Mielewczyk

Photo: Maciej Grochala
Model: Joanna Wiśniewska

stylist: Paweł Ossowski

Make-up: Elena  Stoszek

Assistance: Zbigniew  Dolny & Marzena Fietkiewicz

 

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dzisiejsza stylizacja jest idealna na letnie dni, a wszystko za…