Konkursy internetowe – pomysł na nowe hobby

konkursy internetowe

Konkursy internetowe stopniowo zyskują w Polsce na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Uczestników przyciągają przede wszystkim nagrody, które czekają na zwycięzców. Czasem są to fajne gadżety, a czasem rzeczy dużo bardziej wartościowe, jak np. samochody osobowe czy też wyjazd na egzotyczne wakacje. Firmom też się to opłaca, ponieważ organizując fajne akcje promocyjne budują świadomość swojej marki i swoich produktów wśród konsumentów.

Lato i wakacje to czas, w którym wiele osób w końcu może pozwolić sobie na chwilę odpoczynku i odprężenia.

Dla wielu jest to też czas, na wprowadzanie zmian z swoim życiu i poszukiwanie nowego hobby, które wprowadzi do życia nieco odmiany. W tym kontekście konkursy z nagrodami mogą być bardzo ciekawą propozycją. Wizja sięgnięcia po ciekawe nagrody stosunkowo niewielkim wysiłkiem potrafi bardzo skutecznie przyciągać.

To co w sposób zasadniczy różni konkursy internetowe od większości innych rodzajów hobby to koszty. Prawdą jest, że większość form spędzania wolnego czasu wymaga ponoszenia, czasem bardzo pokaźnych, nakładów finansowych. Z kolei udział w konkursach internetowych nie dość, że portfela nie nadwyręża, to w dodatku może poprawić jego zasobność.

Na świecie można znaleźć bardzo wiele osób, które z udziału w konkursach żyją.

Trzeba tu jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to już pewne ekstremum i raczej nie jest to styl życia, w którym każdy by się dobrze odnalazł. Brak stabilności finansowej może być bowiem trudny do zniesienia.

A jak najlepiej zacząć przygodę z konkursami i loteriami, aby był to start udany?

Dobrym rozwiązaniem może być selekcja konkursów i szukanie tych, które najlepiej pasują do naszych zdolności i zainteresowań. Zdecydowanie nie opłaca się rzucać na każdy jeden konkurs, na który natrafimy. Jest to najprostsza droga do zniechęcenia.

Jedną z popularnych kategorii akcji promocyjnych z nagrodami, w której może brać udział niemal każdy są np. internetowe konkursy fotograficzne.

Jak łatwo się domyślić, należy w nich przesyłać zdjęcia, które odpowiadają tematyce zadanej przez organizatora danej akcji promocyjnej. Następnie jury wybiera zwycięzców.

Wśród całego zbioru tego typu akcji promocyjnych znajdziemy zarówno konkursy fotograficzne przeznaczone dla profesjonalistów, jak i dla zupełnych żółtodziobów, którzy robią zdjęcia dla własnej frajdy i nie przejmują się zbytnio technikaliami.

Konkursy fotograficzne

Konkursy fotograficzne dla amatorów łatwo odnajdziemy na kanałach social media, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter. Aby powalczyć o przewidziane w nich nagrody, nie musisz mieć sprzętu za kilka tysięcy złotych. Ważniejsza jest Twoja pomysłowość, niebanalne poczucie humoru, a czasem nieco odwagi.

Konkursy fotograficzne dla zawodowców wyglądają już jednak całkiem odmiennie i nie ma co ukrywać, że tu na zdobycie głównych nagród realne szanse mają tylko prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. Teoretycznie możesz brać w nich udział, ale czy jest sens, jeżeli fotki pstrykasz tylko swoim smartfonem?

Z kolei bardzo ciekawą propozycją dla rodziców i ich pociech są konkursy dla dzieci.

Dzieci jak to dzieci – zwykle bardzo chętnie podejmują różnego rodzaju wyzwania i nie za bardzo kalkulują. Internetowe konkursy dla dzieci zwykle maja przyjemna formę wizualną, są kolorowe, a nagrody które czekają na zwycięzców maja działać na wyobraźnię najmłodszych konkursowiczów. Zwykle są to zatem zestawy klocków LEGO, gry planszowe, konsole nowej generacji, gadżety elektroniczne, książki, komiksy i tym podobne. Co więcej konkursy dla dzieci posiadają też dodatkowe zalety. Często zmuszają maluchów do uruchomienia swojej kreatywności i logicznego myślenia. W ten sposób, podczas wyśmienitej zabawy, dziecko rozwija w sobie te cechy. To z kolei, z całą pewnością ucieszy każdego rodzica, który ma nadzieję, że jego dziecko będzie się dobrze rozwijać.

Warto jednak wspomnieć, że konkursy dla dzieci wymagają nadzoru osoby pełnoletniej (w domyśle rodzica).

Ten warunek powinien być zapisany w zasadach danej akcji promocyjnej. Jest to istotne, ponieważ udział w takiej zabawie wymaga podania pewnego zakresu swoich danych osobowych. Bez tego nie dałoby się zidentyfikować zwycięzców konkursu.

Wymienione w tym artykule konkursy fotograficzne oraz dla dzieci to naturalnie zaledwie dwa przykłady z dużo większego zbioru. W sieci popularne są jeszcze np. konkursy SMS-owe, na kanałach social media, kreatywne, literackie, plastyczne i wiele innych. Typ konkursu można z łatwością dobrać do swojego talentu. Może więc lato to dobry moment, aby spróbować swoich sił i dać szansę swojemu szczęściu?

Artykuł przygotowany we współpracy z www.fajnekonkursy.pl

Share