Kosmetyczka na basen lub samolotu

Kosmetyczka na basen

Wyjazd na wakacje lub wyjście na basen wiążą się z koniecznością zabrania ze sobą różnych kosmetyków. Potrzebują ich nie tylko panie, ale i panowie oraz dzieci. Jak zapakować kosmetyki na basen lub do bagażu podręcznego w samolocie?

Transparentne kosmetyczki nieprzemakalne na basen

Na basen z reguły zabiera się żel pod prysznic oraz szampon. Po to, aby usunąć z ciała i włosów chlor, którym dezynfekuje się wodę w basenie. Panie często zabierają dodatkowo balsamy do ciała, dzięki którym nawilżają skórę oraz przywracają jej miękkość. Dodatkowo potrzebuje się grzebienia lub szczotki, by rozczesać mokre włosy i ułożyć nową fryzurę. Wszystkie kosmetyki najwygodniej jest umieścić w niedużej kosmetyczce. Kosmetyczka transparentna jest na basenie najbardziej praktyczna, gdyż jest wykonana z nieprzemakalnej folii PVC.

Kosmetyczki transparentne to rewelacyjne rozwiązanie

Szczelność folii PVC sprawia, że wnętrze kosmetyczki pozostaje suche. Co ma szczególne znaczenie, gdy na basen zabiera się nie tylko żel pod prysznic i szampon, ale i kosmetyki kolorowe do wykonywania makijażu. Kosmetyczkę transparentną bez obaw można zabrać najpierw pod prysznic, nawet gdy znajduje się w niej podkład lub tusz do rzęs.

Dodatkowym atutem kosmetyczki transparentnej na basenie jest możliwość wykorzystania jej do zapakowania mokrego stroju kąpielowego, czepka i ręcznika. Foliowe opakowanie chroni wnętrze sportowej torby, plecaka lub dużej torebki przed zamoczeniem przez kostium. Kosmetyczki transparentne są zamykane na zamek błyskawiczny, dlatego dokładnie zabezpieczają przed przedostawaniem się wilgoci z mokrej odzieży i ręczników.

Kosmetyczki transparentne a bagaż podręczny

Podczas odprawy na lotnisku dokładnie sprawdzane są bagaże podręczne wszystkich pasażerów samolotu. Pasażerowie są zobowiązani do zabierania na pokład kosmetyków w specjalnych buteleczkach o pojemności do 50 ml. Wszystkie kosmetyki muszą być dodatkowo zapakowane w woreczek strunowy bądź transparentną kosmetyczkę. Jest to wymóg związany z bezpieczeństwem i stosują go wszystkie linie lotnicze na świecie.

Jeżeli zapakuje się posiadane buteleczki do kosmetyczki z przeźroczystej folii PVC, można mieć pewność, że szybko przejdzie się przez punkt kontrolny na lotnisku. Kosmetyczka transparentna sprawia, że osoba sprawdzająca bagaże w kilka sekund ocenia, czy w foliowym opakowaniu znajdują się przedmioty, których zabieranie na pokład jest dozwolone. 

Kosmetyczka z transparentnej folii PVC przydaje się w samolocie także z innego powodu. Jest nieprzemakalna, dlatego w przypadku rozlania się kosmetyków chroni bagaż podręczny przed zniszczeniem. Jest to ważne, gdyż z reguły na pokład zabiera się cenne przedmioty i dokumenty. Zalanie aparatu fotograficznego, smartfona, portfela lub paszportu stanowi ogromny problem w czasie podróży. Dlatego korzystanie ze szczelnej, transparentnej kosmetyczki jest rozsądnym rozwiązaniem.

Kosmetyczka transparentne przydatne również na co dzień

Z kosmetyczek transparentnych bez przeszkód można korzystać na co dzień. Sprawdzają się do porządkowania kosmetyków w łazience oraz do przenoszenia szminki, podkładu i maskary w torebce zabieranej do pracy. Docenią je również nastolatki, które zabierają ze sobą podstawowe kosmetyki do szkoły, by w razie potrzeby ukryć wypryski i błyszczenie się cery.

Materiały prasowe

Share