Kredyt konsolidacyjny

Klienci produktów bankowych wiedzą, że każda oferta jest przygotowywana indywidualnie dla każdego zainteresowanego. Przy kilku kredytach banki proponują jeden, który przeznaczyć można na spłatę pozostałych. Kredyt konsolidacyjny – co to takiego?

Kredyt na kredyt

Kredyt konsolidacyjny daje możliwość zdobycia dodatkowych środków na spłatę innych zobowiązań finansowych. Dotyczy to nie tylko kredytów gotówkowych, również debetu na karcie i kredytów hipotecznych. Z pomocą tego kredytu możemy również spłacić kartę kredytową i raty, na które wzięliśmy zakupy. Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć na pokrycie opłat związanych z każdym produktem bankowym. Niektóre banki uwzględniają również pożyczki pozabankowe. Osoby, które mają tymczasowe problemy z wypłacalnością korzystając z tego rozwiązania mogą sobie zaoszczędzić nieprzyjemności związanych z ich niewypłacalnością.

Pomocny kredyt

Bardzo często jest tak, że posiadamy kilka kredytów. Może to być jeden wielki kredyt na samochód lub hipoteczny na nieruchomość, bez którego niewiele osób może nabyć dom, i kilka mniejszych, które zaciągnęliśmy na nowe meble, albo sprzęt grający. Do tego jeszcze dochodzi debet na karcie, o którym tak łatwo zapomnieć. Ogrom zobowiązań bardzo często prowadzi do tego, że zapominamy o jakiejś racie, a potem mamy z tego tytułu wiele nieprzyjemności. W pewnym momencie pamiętanie o wszystkich zobowiązaniach robi się bardzo uciążliwe. W takich chwilach z pomocą przychodzi nam oferta kredytu konsolidacyjnego, dzięki której mamy możliwość przekształcenia wszystkich zobowiązań w jedno.

Wygodne i bezpieczne

Oprócz tego, że kredyt konsolidacyjny odciąża nas od kilku zobowiązań względem banku, to jest tak dopasowany,  aby nie obciążyć znacznie naszego budżetu domowego. Najczęściej rata tego kredytu jest dużo niższa niż suma rat pozostałych zobowiązań i mamy wydłużony czas spłaty kredytu. Jest to możliwe dzięki ograniczonemu wyborowi kredytu konsolidacyjnego. W ofercie banków możemy wybierać pomiędzy kredytem gotówkowym, a hipotecznym. Jeden od drugiego różni się zabezpieczeniem, a co za tym idzie wysokością pożyczonej kwoty, czasem spłaty i oprocentowaniem. Wersja hipoteczna jest zdecydowanie tańsza, ponieważ jest zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Kredyt dla rozważnych

Kredyt konsolidacyjny to bardzo dobry i przydatny produkt, ale tylko wtedy, gdy potrafimy z niego korzystać. Niestety nie jest przeznaczony dla każdego. Z tej formy kredytu mogą korzystać osoby, które mają tymczasowe problemy z wypłacalnością lub gubią się w terminach spłaty kilku zobowiązań. Osoby, które już od dłuższego czasu nie są w stanie spłacić swoich kredytów i coraz bardziej się zadłużają nie powinny brać kolejnego kredytu, co więcej mogą nie otrzymać nawet kolejnego kredytu. Pomimo tego, że kredyt konsolidacyjny służy spłaceniu innych kredytów, to jest to kolejny kredyt, który również trzeba spłacić. Osoby, które już są zadłużone mogą się spotkać z kolejnym problem niewypłacalności. Na takie sytuacje trzeba uważać.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Są uwodzicielskie, seksowne, a przy tym kryją drobne niedoskonałości naszej…