Krem przeciwstarzeniowy dla dojrzałych kobiet – jaki wybrać?

Krem przeciwstarzeniowy dla dojrzałych kobiet – jaki wybrać?

Cera dojrzała, zasługuje na wyjątkową uwagę, szczególnie jeśli chodzi o pielęgnację, ponieważ stawia przed nami wyjątkowe wymagania. Ich spełnienie jest warunkiem pięknego wyglądu oraz dobrego samopoczucia. Jak zapewnić sobie obie te rzeczy?

To proste – stosować odpowiednią pielęgnację twarzy. Proste albo i nie, ponieważ dobór pasujących kosmetyków często jest naprawdę trudny – wymaga poznania swojej cery i dostosowania do jej potrzeb zestawu składników substancji pielęgnacyjnej. Szczególnie ciężkie jest ich określenie u pań 60+, ponieważ jest to czas intensywnych przemian hormonalnych oraz struktury skóry.

60+ – jakie problemy wiążą się z tym wiekiem?

Po sześćdziesiątym roku życia u kobiet zachodzą intensywne przemiany. Często jest to okres menopauzy, z którym związane są dynamiczne zmiany hormonalne. Te z kolei wpływają na strukturę skóry, czyniąc ją o wiele słabszą niż przedtem oraz pozbawiając ją blasku. W tym przypadku krem odbudowujący na dzień 60+ odgrywa w pielęgnacji kluczową rolę: dostarcza skórze potrzebnych składników, których organizm nie jest w stanie pobrać z innych źródeł. Systematyka w pielęgnacji twarzy, jak w każdym innym przypadku, jest bardzo ważna, dlatego krem na dzień warto uzupełnić kremem na noc. Krem odbudowujący nie tylko wspomaga walkę ze zmarszczkami, ale też przyspiesza regenerację i powstawanie nowych komórek naskórka. Jednym słowem – pielęgnuje i odmładza!

Krem odbudowujący na dzień 60+ – który będzie najlepszy?

Jeśli chodzi o krem odbudowujący na dzień 60+, najważniejsze są składniki wchodzące w skład receptury. Z niższej półki cenowej warto polecić np. krem Hyaluron Expert 60+ od Eveline. Oprócz wzmocnienia cery wykazuje również działanie modelujące, dzięki czemu przywraca utraconą jędrność. Jednym z najważniejszych składników jest kwas hialuronowy, którego zawartość w skórze w naturalnej postaci jest już naprawdę śladowa. Inną propozycję stanowi przeciwzmarszczkowy krem odbudowujący L’Oreal z serii Ekspert Wieku dla kobiet 60+. Ekstrakt olejkowy i floroglucyna przyspieszą regenerację i utrzymają odpowiednie nawilżenie. Dzięki temu skórze, która w dojrzałym wieku i tak jest o wiele bardziej sucha niż we wcześniejszych latach, nie grozi przesuszenie – wręcz przeciwnie, poziom nawilżenia jest wciąż na właściwym poziomie, ponieważ krem ten zapobiega utracie wody.

Również marka Soraya ma do zaproponowania swoim klientkom podobną pozycję – krem odbudowujący Art & Diamonds dla każdego typu cery został oparty na formule z dodatkiem pyłu diamentowego, który dodaje skórze blasku i blokuje proces starzenia. Dodatkowo krem wzmacnia strukturę skóry, zagęszcza ją. A dzięki temu staje się ona bardziej elastyczna i delikatnie się unosi, co odejmuje lat.

Materiał partnera


Komentarze

komentarze