Kremy przeciwzmarszczkowe w trosce o cerę dojrzałą

Dojrzałą skórę twarzy posiadają kobiety po 50. roku życia. Traci ona wtedy zdolność do wiązania wody oraz jędrność. Warto zadbać o jej prawidłową pielęgnację, która będzie opierać się na stosowaniu kremów przeciwzmarszczkowych, wykonywaniu demakijażu oraz odpowiednim nawilżaniu. Tylko wtedy bowiem można przygotować skórę na proces starzenia się, który swoją drogą jest nieunikniony, a także zminimalizować jego objawy.

Cera dojrzała

Mimo że dojrzałość skóry twarzy klasyfikuje się na wiek po 50. roku życia, to dojrzałą cerę mogą posiadać również kobiety z nieco niższym stażem wiekowym. Biologiczne i fizjologiczne procesy skórne tak ją kształtują, że cechy charakterystyczne dla dojrzałości mogą pojawić się już w granicach 45 lat. Oczywiście proces ten może zostać przyspieszony czynnikami, na które każda kobieta ma wpływ – dymem papierosowym, częstymi wizytami w solarium czy niewłaściwą pielęgnacją. Dlatego też należy unikać tych zachowań, nawyków i czynności, by jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Po czym poznać i jak pielęgnować dojrzałą skórę twarzy

Cerę dojrzałą charakteryzują przede wszystkim zmarszczki, brak jędrności i promienności skóry. Jest to związane z procesem menopauzy, która ma wpływ na zaburzenie funkcjonowania żeńskich hormonów – estrogenów. Tym samym spada wydajność regeneracyjna włókien elastynowych i kolagenowych, które oddziałują na jędrność skóry. Spada również ilość kwasu hialuronowego oraz zaburza się aktywność gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za nawilżanie cery i jej zdrowy wygląd. Podczas gdy nie są już w stanie dostatecznie nawodnić skóry, staje się ona przesuszona.

Pielęgnacja dojrzałej cery powinna opierać się na eliminacji czynników zewnętrznych, które mają wpływ na jej stan. Menopauzy, jako jednej z przyczyn naturalnych, nie możemy zredukować, ponieważ zwyczajnie nie mamy na to wpływu – to naturalny proces przemian w naszym organizmie. Możemy natomiast unikać innych czynników – słońca, źle dobranych produktów kosmetycznych czy tytoniu. Cerę dojrzałą należy regularnie nawilżać, dokładnie wykonywać demakijaż, stosować produkty bogate w witaminy i minerały.

Krem przeciwzmarszczkowy do cery dojrzałej

Kobiety z cerą dojrzałą powinny przede wszystkim korzystać z kosmetyków, które są specjalnie dedykowane dla ich skóry. Ważnym jest, by do codziennej pielęgnacji używać kremu przeciwzmarszczkowego, nawilżającego oraz serum pod oczy. Wszystkie z wymienionych znajdziesz w gamie dermokosmetyków -kremów przeciwzmarszczkowych Idealia Vichy. Substancje aktywne wpływają na stabilizację procesów skórnych, które mają wpływ na jej wygląd. Ujednolicają koloryt, wyrównują delikatne zmarszczki. Dermokosmetyki są przetestowane dermatologicznie i dedykowane nawet dla cery wrażliwej. Hipoalergiczny charakter nie wywołuje podrażnień oraz reakcji uczuleniowych.

olay-anti-wrinkle-cream

Od kiedy można stosować krem przeciwzmarszczkowy

Na rynku kosmetycznym znajduje się wiele kremów przeciwzmarszczkowych. Przeznaczone są one dla kobiet 30+, 40+, 50+ i 60+. Ważne jest, by kosmetyk ten dobierać głównie pod nasz wiek oraz pod typ cery jaki posiadamy. Należy jednak pamiętać, iż skóra zaczyna się starzeć już w granicach 25 lat. Nie można, co prawda, określić jej mianem dojrzałej, jednak widoczne są na niej już pierwsze zmarszczki, wiotkość i suchość. Zmianom tym należy zapobiegać jak najwcześniej. Warto zatem zastosować nawilżające kremy do twarzy, które nawodnią i wygładzą powoli starzejącą się skórę.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Już w najbliższą sobotę, 3 października zapraszamy do udziału w…