Królowa srebra

Lato to okres, kiedy dość intensywnie eksperymentujemy z modą, a przy tym także z biżuterią. W naszym szkatułkach coraz częściej znajdują się kolorowe wisiorki, kolczyki i naszyjniki z chwościkami, w końcu – plastikowa biżuteria. W tym modowym szaleństwie czasami zapominamy o tym, co dobre. O cennych kruszcach takich, jak złoto i srebro. Pytanie, czy słusznie. Urzeczone kolorami, wzorami i niecodziennymi kształtami, nie doceniamy szlachetnego uroku tych klasycznych kruszców. Warto jednak o nich pamiętać. 

Oczywiście kolorowa biżuteria, pełna dodatków w postaci kolorowych chwościków, plastikowych przywieszek, sztucznych kamyków i piór, ma swój urok. Szczególnie latem. Są jednak takie okazje, na które tego typu biżuteria zupełnie się nie sprawdzi. Wyobrażacie sobie choćby małą czarną z takimi kolorowymi dodatkami. To właśnie te srebrne, klasyczne kolczyki, bransoletki, czy naszyjniki najlepiej podkreślą urodę takiej prostej, a jednocześnie wyszukanej kreacji. Zimne srebro pasuje również do wszelkich oficjalnych outfitów: doskonale gra z wszelkiego rodzaju koszulami, marynarkami. Srebrne bransoletki, naszyjniki lub kolczyki z delikatnymi kamieniami doskonale wydobywają także urok wszelkiego rodzaju prostych sukienek. 

Biżuteria a karnacja twarzy

Sam typ biżuterii warto również dobierać do karnacji naszej twarzy. Przede wszystkim bardziej zimne odcienie skóry generalnie lepiej prezentują się w srebrnej biżuterii, te cieplejsze – w złocie. Również latem, do kolorowych kreacji, na opalonej skórę złoto będzie się pięknie prezentować. Tutaj warto przypomnieć o trendzie, który jest dość popularny od kilku lat i dość dobrze sprawdza się latem. Chodzi mi o łączenie złotej i srebrnej biżuterii. Szczególnie przy lżejszych stylizacjach taka kombinacja może się doskonale sprawdzić – jest dość lekka, a przy tym oryginalna i przyciągająca uwagę. 

Srebrna biżuteria nie musi być nudna i poważna

Jeśli zależy nam na ciekawych rozwiązaniach, designerskich projektach, warto zajrzeć na https://www.topsilver.pl/. Biżuteria srebrna może zostać uzupełniona perłami, cyrkoniami, bursztynem. Kamieniami takimi jak: rubin, szmaragd, ametysty, szafir, granat. Możemy postawić także na delikatne kolczyki albo bransoletki z koralem albo lawenderem. Wśród srebrnej biżuterii znajdziemy także sporo srebrnych projektów, całych kompletów, których motywy przewodnie to wzory florystyczne czy zwierzęce. Piękne srebrne ważki albo koty, wpięte w klapę marynarki lub żakietu, nadadzą całej stylizacji zupełnie inny, bardziej lekki i zdystansowany charakter. Poza tym, dla wszystkich fanek nowoczesnej biżuterii: nie ma żadnych przeciwskazań, aby klasyczne srebro połączyć z modnymi chwościkami! 

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ