Kuchnia w stylu angielskim lub szwedzkim? Zaaranżuj kuchenne wnętrze w wymarzony sposób!

Kuchnia kojarzy nam się często ze żmudnym przygotowywaniem posiłków. Tymczasem można się w niej świetnie bawić i wypoczywać przy sporządzaniu ulubionych potraw! Przyjazną atmosferę pomoże stworzyć nasz wymarzony wystrój – zobacz, jak stworzyć ciekawie stylizowane wnętrze. Wystarczą odpowiednie kolory i inspirujące dodatki. Kuchnia w stylu angielskim – przeczytaj klika cennych rad.

Styl angielski

Styl angielski spodoba się wszystkim miłośnikom elegancji i klasyki. Jeśli lubisz jasne, drewniane szafki z uniwersalnymi frontami, a także piękne przeszklone witryny, z pewnością zakochasz się w takim wnętrzu. Kuchnia w stylu angielskim powinna sprawiać wrażenie jasnej, czystej i przestronnej. Białe lub kremowe meble oczywiście są w tym przypadku niezbędne, najlepiej sprawdzą się te wykonane z prawdziwego drewna. Wszystkie meble oraz sprzęty kuchenne powinny tworzyć harmonijny ciąg; dlatego warto postawić na sprzęt AGD do zabudowy. Pamiętajmy o gustownym obudowaniu okapu – powinien przypominać angielską oprawę kominkową. Doskonałym dodatkiem do takiego wystroju będą różnego rodzaju akcesoria kuchenne np. gliniane donice i naczynia. Nie zapomnijmy o właściwym przystrojeniu okna, na przykład za pomocą rustykalnych zazdrostek czy firanek w kratę. Motywy roślinne sprawdzą się świetnie także na płytkach ściennych oraz zastawie herbacianej.

Styl skandynawski

W ostatnich latach możemy zaobserwować prawdziwą modę na styl skandynawski – nic dziwnego, w takim przestronnym, praktycznym i wygodnym wnętrzu każdy poczuje się dobrze. Skandynawski minimalizm i funkcjonalność okazują się nieocenione przy urządzaniu kuchni. Przede wszystkim musi być ona jasna i dobrze oświetlona. Powinny znaleźć się w niej tylko te sprzęty, które są naprawdę niezbędne; szafki są proste, gładkie, bez niepotrzebnych udziwnień i dekoracji. Całość utrzymana jest zwykle w bieli lub szarościach, z silnymi niebieskimi akcentami (czasem sięga się również po soczystą zieleń). Do kompozycji warto wpleść elementy naturalne np. korkowe, z lnu, kamienia czy drewna.

Styl orientalny

Kuchnia w stylu orientalnym to nietuzinkowa propozycja dla osób, które nie boją się bardzo oryginalnych rozwiązań. Zobaczymy w niej wiele jaskrawych kolorów oraz dość ciemnych barw, które rzadko spotykane są w polskich kuchniach (np. bordowy, ciemny brąz, czerwień). Możemy sięgnąć po płytki ceramiczne z wzorami etnicznymi, które stworzą na ścianie barwną mozaikę. Ważnym elementem będą z pewnością etniczne naczynia, niekiedy wyszukane w antykwariacie lub na bazarze – srebrne tace, stare imbryki, czy też gliniane i ręcznie malowane misy. Wszystko zależy od tego, jakiego kraju kulturę zechcemy naśladować. Pamiętajmy też o tym, że w świecie orientu niezwykle ważną rolę odgrywają przyprawy; warto więc wyeksponować swoją kolekcję przypraw dzięki eleganckim słoiczkom czy pojemnikom.

W kuchni wcale nie musi być nudno! Stylizowane wnętrze nada temu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter i sprawi, że gotowanie w niej będzie prawdziwą przygodą.

Materiały prasowe

Share