Kuchnia w stylu vintage

nowoczesna kuchnia vintage

Lubimy to co modne, funkcjonalne i inspirowane nurtem retro. Styl vintage to przede wszystkim, kuchnia z naszego dzieciństwa. Inspirujemy się tym co miały nasze babcie w swoich kuchniach. Poszukujemy tego co stare i zapomniane. W bardzo łatwy i prosty sposób można stworzyć kuchnie w takim motywie. Ważne jednak aby mieć odpowiedni, przeanalizowany pomysł. Jeśli pomysłów jest tysiące, a nie ma ich jak poukładać należy udać się do eksperta, który zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Kuchnia w stylu vintage

Kuchnia w stylu vintage

Taka kuchnia w stylu vintage przepełniona jest naturą , historią ale także tym co może wydawać się nam kiczowate. Uwielbia łączyć ze sobą przeciwieństwa, szczególne nowoczesne meble z starym stylem. Vintage pozostawia nam wiele swobody, szczególnie że niektóre elementy w kuchni mogą być stworzone na wzór tych sprzed 50 czy nawet 100 lat. Motyw ten to awangarda i łączenie epok. Komponujemy najciekawsze elementy sprzed lat z nowoczesnymi trendami.

kuchnia w stylu vintage

Jak stworzyć kuchnie w stylu vintage?

To obecnie najmodniejszy trend przy tworzeniu kuchni. Dlatego coraz częściej możemy spotkać go w domach jednorodzinnych jak i w mieszkaniach. Wybierz meble w takim guście w jakim miała Twoja babcia. Wtedy będziesz od początku wiedział czym się kierować i jakich elementów potrzebujesz. W wyborze pomoże Ci doradca, który polaczy wszystko w nowoczesną stylizację.

Meble w stylu vintage

Mogą być inspirowane latami 20-stymi czy 60-tymi XX wieku. Takie meble będą posiadały charakterystyczne wykończenie i formę. Szczególnie ciekawe są frezowane drzwiczki, które w połączeni z ciekawymi dodatkami mogą dać rewelacyjny efekt. Meble kuchenne mogą być lakierowane oraz posiadać zaokrąglone krawędzie. Nieodłącznym punktem stylizacji może być zapomniany przez wszystkich kredens. W takiej kuchni nie odnajdziemy płyty grzewczej czy zabudowanej lodówki. Ściany mogą być wyłożone drewnem lub kafelkami imitującymi cegłę a nawet beton. Niektórzy decydują się też na oryginalne kolory i kiczowate dekoracje.

Jeśli posiadasz stare pamiątki po babci poszukaj je, odśwież i ustaw w ciekawym miejscu w kuchni. Może to być ręczny młynek do kawy, zegar ścienny czy tarka. Są to w  końcu pamiątki, które mają dla nas szczególną wartość, a pasują do vintage idealnie. Kuchnia w starym stylu może też być cukierkowa i przypominać styl typowy do lat 60-tych – jak pin up.

Share