Co kupić na święta teściowej?

Przed świętami wiele osób ma problem z wyborem prezentów dla konkretnych członków rodziny. Kłopot może stworzyć prezent dla teściowej. Czy przedmiot jest najwłaściwszym prezentem, może tym razem warto postawić na oryginalność i zaskoczyć obdarowywana osobę?

Emocjonalny prezent

Prezenty świąteczne nie muszą być sztampowe. Dlaczego ma to być kolejny sweter, bluzka czy kosmetyk? W obecnych czasach trudno zaskoczyć obdarowywana osobę. Może warto zastanowić się na co ta osoba normalnie by sobie nie pozwoliła, a na co miałaby ochotę i co sprawiłoby jej dużą przyjemność. Pozytywne emocje są teraz w cenie. Chcemy czuć się szczęśliwi. Jeśli chodzi o teściową to emocjonalne prezenty moglibyśmy zawęzić do kilku kategorii. Spodobać by się jej mogły kategorie związane ze zdrowiem i urodą, degustacjami, kulturą, podróżami, a może też ekstremalnymi sportami.

Zaskoczeniem dla naszej teściowej mógłby być prezent świąteczny w postaci lotu balonem, paralotnią, motolotnią, szybowcem czy wizyta w aerotunelu. Dużo emocji dostarczyłby także przejazd supersamochodem, czy monster truckiem albo paintball. W takim wydarzeniu uczestniczyć może cała rodzina. Spotkania rodzinne zwykle kojarzą się wyłącznie z siedzeniem przy stole. Można przecież to zmienić i zacząć się umawiać na wspólne wyjścia połączone z elementami rozrywki i rekreacji.

Relaks

Nasza teściowa nie musi być fanką ekstremalnych emocji. Możemy się wtedy zastanowić nad prezentem, na który rzadko sobie pozwala, np. biletem do teatru czy opery, zaproszeniem na degustacje win, piw albo czekolady i wyrobów czekoladowych. Takich chwil nie warto przeżywać samemu, mama naszego współmałżonka może dzielić je z teściem. Będzie to dla nich czas, kiedy będą mogli spokojnie porozmawiać i nacieszyć się sobą. Możemy ich też zaprosić na warsztaty kulinarne, gdzie będą mogli poznać nowe kuchnie, np. bałkańską, meksykańską, hiszpańska, tajską, indyjską, albo warsztaty balistyczne, gdzie zatopią wsie w świecie kawy. Takie warsztaty to nie tylko korzyść dla naszej teściowej, ale i dla nas. Na kolejnych spotkania na pewno będzie chciała się pochwalić swoimi umiejętnościami i zaserwuje nam niecodzienne potrawy. Będziemy mieli okazje popróbować nowych smaków.

Share