Kupowanie ubrań dla puszystych panów – odzieży dla puszystych

Jak powinien ubierać się mężczyzna z nadwagą? Co dobrać partnerowi, który potrzebuje dużej rozmiarówki i gdzie szukać odpowiednich ubrań? Choć znalezienie odzieży dla puszystych i wysokich mężczyzn jeszcze jakiś czas temu mogło stanowić pewien problem, dziś nie jest to aż tak wielki kłopot.

Odzieży dla puszystych

Sieciowe markety z ubraniami, a także małe, lokalne sklepy z odzieżą nie zawsze dysponowały odpowiednimi rozmiarami dla osób otyłych i wysokich. Ustandaryzowana produkcja sprawiała, że niektóre osoby miały problem ze znalezieniem ubrań w rozmiarach 3XL i większych. Jeśli zaś już udawało się taką odzież znaleźć, nie zawsze była ona atrakcyjna wizualnie. Dziś jednak, miedzy innymi dzięki sklepom internetowym takim jak ModnyDużyPan.pl, dostęp do ubrań dla puszystych jest znacznie ułatwiony. Jest również zdecydowanie szerszy i bardziej atrakcyjny. To już nie są tylko i wyłącznie jednokolorowe ubrania w jednym fasonie i wzorze. Można wśród nich przebierać. Co więcej, można kupić praktycznie wszystko – kurtki, windstoppery, bluzy, swetry, t-shirty, koszule z długim i krótkim rękawem, szorty, spodnie, piżamy, bieliznę. Nie ma więc kłopotu z tym, aby dobrać sobie ubranie pod własny gust i to na każdą okazję. Ponadto, często są to ubrania naprawdę wysokiej jakości, świetnie wykonane, z mocnymi szwami, z materiałów najwyższego gatunku.

Na co zwrócić uwagę?

Istnieją jednak pewne kwestie, które warto wziąć pod uwagę, kupując ubranie dla osoby wymagającej takiej nietypowej rozmiarówki, zwłaszcza jeśli robi się to przez internet. Przede wszystkim należy pamiętać o dokładnym zmierzeniu własnych ubrań przed zakupem i porównaniu wyników z opisem na stronie. Ważne przy tym jest to, aby mierzyć ubranie, a nie siebie samego. To znacznie powinno ułatwić dobranie właściwego rozmiaru. Warto też pamiętać, że kupując w internecie mamy 14 dni na ewentualny zwrot towaru, co w przypadku odzieży, która jednak na nas nie pasuje, czyni tego rodzaju zakupy dość bezpiecznymi.

Nie kupuj kolorowych ubrań…

Osoby puszyste mogą oczywiście dobrze wyglądać niemal we wszystkim, choć mimo to trzeba przestrzec przed zakupem ubrań zbyt kolorowych. Krzykliwe barwy wyróżniają z tłumu i podkreślają wigor i żywotność noszącego, ale mogą też narazić na śmieszność. Trzeba tu umieć zachować umiar, zwłaszcza jeśli chcemy postawić na modny, elegancki wygląd. Przy wyborze ubrań najważniejsze jest jednak to, aby one faktycznie były dobrze dopasowane rozmiarowo. Oznacza to nie tylko, że ubranie nie powinno być za małe, ale także, że nie powinno być za duże (i dotyczy to też zimowych kurtek). Kupowanie odzieży o rozmiar większej na pewno nie poprawi komfortu noszenia, a do tego będzie źle wyglądało. Warto za to zwracać uwagę na jakość materiału, a w szczególności jego grubość, szczególnie jeśli chodzi o odzież letnią. Im cieńszy materiał, np. koszuli, tym lepiej, choćby ze względu na lepszą wentylację ciała.

Wzór nie może podkreślać tuszy

Poza tym obowiązują jednak właściwie te same zasady co przy zakupie ubrań w normalnych rozmiarach. Może trzeba tylko trochę bardziej zwracać uwagę na to, czy dany wzór nie podkreśla tuszy noszącego. Koszula w poziome paski może nie być najlepszym wyborem. Warto szukać ubrań i dodatków, które optycznie wyszczuplają – dobrym trikiem jest np. noszenie kapelusza, w którym człowiek zawsze sprawia wrażenie nieco wyższego niż w rzeczywistości. Z pewnością jednak dziś jest dużo łatwiej niż przed laty kupić dobre ubranie dla osoby „przy kości”, a i oferta sklepów jest dużo szersza.

 

Materiały firmowe

Share