Magia tkwi w szczegółach – czyli jak łączyć akcesoria dla mężczyzn

Od bransoletek, przez zegarki, po torby na laptopa, akcesoria męskie stanowią subtelne akcenty, które świetnie łączą strój. Mówią o twoich wartościach, statusie społecznym i pewności siebie, jednocześnie podkreślając twoje indywidualne cechy. Wiedza o tym, jak i kiedy łączyć biżuterię, może pomóc Ci wyrazić swój osobisty styl zapewniając jednocześnie abyś nie przesadził, gdyż zbyt wiele akcesoriów powoduje przesyt i niesmak. Konieczne jest więc staranne ich dobranie, dzięki czemu nawet nudny strój może stać się bardziej interesujący i atrakcyjny. Poniżej przedstawiamy Ci nasze sposoby na budowanie pewności siebie.

akcesoria dla mężczyzn

Bransoletka z zegarkiem:

Zarówno bransoletki jak i zegarki zyskały niesamowitą popularność u kobiet i mężczyzn głównie przez swoją uniwersalność i wyjątkowość. Dzięki szerokiej gamie rodzajów, moją być noszone na wszelkiego rodzaju okazje, zarówno w codziennych stylizacjach jak i podczas służbowych spotkań. Jednak są pewne zasady, o których należy pamiętać, gdy chcemy łączyć ze sobą te dwa dodatki.

Podstawową zasadą podczas tworzenia zestawu bransoletki i zegarka, jest to aby oba dodatki do siebie pasowały kolorystycznie. W tej kombinacji nie można stosować zbytniego kontrastu. Celem bransoletki jest podkreślenie wyglądu zegarka, stąd lepiej dobrać cienkie, delikatne bransoletki. Pod koniec dnia dobre połączenie bransoletki z zegarkiem robi to, co robi każdy inny pasujący akcent: uzupełnia strój, w którym je nosisz.

akcesoria dla mężczyzn

Skóra ze skórą

Skóra jest znana od zawsze ze swoich solidnych a zarazem luksusowych właściwości oraz cudownego zapachu. Każde skórzane akcesorium jest wyjątkowe, gdyż gromadzi własne cechy i opowiada własną historię w miarę upływu czasu.

Podczas doboru skórzanych akcesoriów niesamowicie ważne jest, aby pamiętać, że skóra musi pasować do skóry. Skórzane dodatki należy utrzymać w jednej palecie kolorów, czyli pasek od zegarka powinien pasować do butów, paska do spodni czy skórzanej torby. Nie trzeba jednak aż tak bardzo trzymać się tych samych odcieni, niejednokrotnie jest to wręcz zbyt trudne. Bransoletki na przykład mogą odbiegać delikatnie od reszty dodatków. Dobranie bransoletki z ciemno-brązowej skóry do jasno-brązowej torby nie będzie dużym błędem.

akcesoria dla mężczyzn

Spinki do mankietów i krawata

Nie istnieją bardziej funkcjonalne dodatki, niż spinki do mankietów czy krawata. Pierwszych używamy po to, aby zapinać mankiety koszuli. Klipsy bądź spinki do krawata natomiast, mają na celu utrzymać twój krawat na miejscu. Pomyśl o tym w ten sposób – jak często mężczyzna ma okazję nosić biżuterię, która jest zarówno funkcjonalna jak i bardzo ozdobna?

Te akcesoria wyglądają najlepiej, gdy są wykonane z metali w tym samym odcieniu. Złoto nosimy ze złotem a srebro ze srebrem, by wyglądało to dobrze wizualnie. Należy pamiętać również o klamrze do paska, czy sygnecie, które również powinny pasować kolorystycznie do reszty metali. Pamiętając o tych szczegółach możesz przenieść strój na zupełnie nowy poziom elegancji i wyrafinowania.

Krawat z poszetką

Poszetki zyskały z czasem coraz większą popularność. Ich celem jest uzupełnienie reszty wyglądu poprzez harmonizację, bądź poprzez kontrast z innymi akcesoriami. Ubierając się na ważne i bardziej eleganckie uroczystości, niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie jak dopasować poszetkę do naszego krawata.

akcesoria dla mężczyzn

Główną zasadą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że te akcesoria nie powinny się dokładnie zgadzać ze sobą. Kolory powinny stanowić dla siebie uzupełnienie, lecz nie być identyczne. Chociaż wybranie poszetki i krawata w tym samym odcieniu może wydawać się łatwym sposobem na koordynację swojego stroju, tak naprawdę jest to łatwy sposób na przeciętność. Stąd gdy wybierasz wzorzystą poszetkę, powinieneś dopasować do niej krawat w jednym z palety kolorów we wzorze. Łączenie dwóch różnych wzorów jest również jak najbardziej dozwolone, jednak nadal musisz pamiętać aby trzymać się podobnej kolorystyki.

To są nasze najważniejsze porady, dotyczące łączenia akcesoriów. Jednak wybierając strój, upewnij się, że ubierasz się ładnie dla siebie, a nie dla kogokolwiek innego. Ważne jest, aby czuć się komfortowo i cieszyć ubraniami, które nosisz; wzbudzanie zaufania i entuzjazmu zapewni Twojemu strojowi dodatkowy, energetyczny zastrzyk.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Trzy Europejki, połączyły swoje siły i stworzyły oryginalną markę Turbanway!…