Makijaż na Andrzejki – wyczaruj oryginalny look z metalicznymi cieniami

Makijaż na Andrzejki – wyczaruj oryginalny look z metalicznymi cieniami
Makijaż na Andrzejki – wyczaruj oryginalny look z metalicznymi cieniami

Makijaż na Andrzejki powinien dodawać nam uroku i podkreślać wyjątkowość tego wieczoru. Andrzejki to czas magii i wróżb. Magiczny klimat powinien więc zagościć także w naszym makijażu. W jaki sposób go wykonać? Z całą pewnością nie należy obawiać się odważnych rozwiązań. To, co niekoniecznie sprawdza się na co dzień, podczas andrzejkowej nocy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przykładem mogą być chociażby metaliczne cienie, które nałożone na powiekę, będą mienić się wieloma odcieniami, efektownie odbijając światło. Sprawdźmy, jak wyczarować imprezowy look z metalicznymi cieniami w roli głównej.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Grunt to dobra podstawa

Nawet najbardziej staranny i efektowny makijaż oczu nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie przygotujemy odpowiednio całej twarzy. Dlatego właśnie wykonanie makijażu na Andrzejki warto rozpocząć od właściwej pielęgnacji skóry, po to, by następnie rozprowadzić na niej podkład, wyrównując w ten sposób koloryt cery i maskując ewentualne niedoskonałości. Zaczynamy więc od podstaw. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy krem dopasowany do typu cery. Czekamy chwilę, aż kosmetyk dobrze się wchłonie. W związku z tym, że wykonujemy makijaż wieczorowy, który już z założenia ma z nami pozostać przez całą noc, zastosujmy bazę np. Maybelline Master Prime Poreless, która przedłuży trwałość makijażu i sprawi, że cera stanie się optycznie wygładzona. Na powieki nakładamy specjalną bazę do powiek, np. marki Golden Rose. Na tak przygotowaną skórę twarzy i powiek nakładamy następnie wybrany podkład. Warto postawić na kosmetyk o przedłużonej trwałości, jak na przykład podkład Maybelline Super Stay 24 h, dzięki któremu nasz makijaż będzie świeżo wyglądał nawet po kilku godzinach. Ważne, by produkt nałożyć także na powieki, gdyż pomoże nam to – w przypadku przebarwień – wyrównać ich koloryt, a także ułatwić aplikację cieni i przedłużyć ich trwałość. Na koniec powieki delikatnie oprószamy pudrem, który aplikujemy na całą skórę twarzy.

Nie bój się koloru!

Kiedy już skóra naszej twarzy i powiek zostanie odpowiednio przygotowana, możemy przystąpić do aplikacji ceni. Makijaż na Andrzejki, jak już wspomniano, powinien błyszczeć. W związku z tym, do jego wykonania warto wykorzystać cienie metaliczne, np. z palety Rock Nudes Palette, które nie tylko zaskakują różnorodnością kolorów, ale też ich intensywnością. Ten rodzaj cieni do powiek stwarza wiele możliwości zabawy kolorem. W zależności od indywidualnych upodobań, możemy wybrać jeden odcień lub dwa, a nawet trzy, efektownie je ze sobą łącząc. Makijaż na Andrzejki możemy wykonać używając odcieni fioletu, granatu, szarości, grafitu, a także ciemnego brązu. Należy postawić na te barwy, w których czujemy się najlepiej. Poza metalicznymi cieniami, warto też zdecydować się na mocny zarys konturu oka. Najlepiej wykonać go za pomocą eyelinera. Nie zapominajmy też o rzęsach. Najlepiej sprawdzi się tusz pogrubiający o intensywnej pigmentacji, np. Maybelline Big Shot. Makijaż na Andrzejki z wykorzystaniem metalicznych cieni do powiek możemy wykończyć delikatnym i bardzo naturalnym kolorem pomadki do ust.

Artykuł sponsorowany

Share