Makijaż permanentny brwi w Derma Instytut to ponadczasowy trend!

Kobiety na całym świecie pokochały permanentny makijaż brwi. Pozwala na podkreślenie spojrzenia, uzupełnienie ubytków i nadanie wymarzonego kształtu lub całkowitą jego zmianę. Dzięki temu nie musimy dłużej martwić się, jak wyglądamy na siłowni, basenie czy chwilę po przebudzeniu. To świetny sposób na zaoszczędzenie kilku minut podczas codziennego makijażu. Wielu osobom makijaż permanentny brwi kojarzy się z przerysowaniem, ale dobrze wykonany zabieg pomaga subtelnie podkreślić urodę bez sztucznego efektu.

W Derma Instytut stosuje kilka metod makijażu dla zapewnienia w pełni satysfakcjonującego efektu.

Makijaż brwi ombre to aktualnie jedna z czołowych w rankingach popularności technik pigmentacji brwi. Cieniowanie ombre jest niezwykle subtelne, delikatnie podkreśla brwi bez zbyt ciężkiego efektu makijażu. Płytkie podawanie podskórne pigmentu sprawia, że brwi nie mają jednolitego nasycenia kolorem, są wycieniowane w taki sposób, żeby do złudzenia przypominały naturalne włoski. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady oraz bardziej nasycona przy końcówce. Metoda pudrowa to również jedna z delikatniejszych w ofercie polega na okryciu pigmentem przestrzeni między włoskami. Czymś nieco intensywniejszym jest technika cienia, czyli klasyczne, pełne wypełnienie całych brwi jednolitym kolorem.

Natomiast metoda hybrydowa to połączenie cieniowania, pudrowania lub ombre oraz włosków dorysowanych na samym przodzie brwi. Ta bardzo popularna technika łączy w sobie naturalność nasady brwi i bardziej zdecydowane podkreślenie łuków. Pozwala na uzyskanie niestandardowego, autorskiego efektu. Jednym z ostatnich trendów jest makijaż permanentny Insta Brows. Tego rodzaju zabieg polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie brwi o niesamowitej głębi oraz idealnym kształcie. Po zabiegu brwi będą perfekcyjnie zarysowane, a podkreślone w ten sposób łuki brwiowe nadadzą twarzy wyrazisty kształt. To świetna metoda dla zdecydowanych i pewnych siebie kobiet.

Zabieg permanentnego makijażu brwi przypomina robienie tatuażu.

Na początku kształt rysowany jest na skórze specjalistycznym ołówkiem tak, by na bieżąco wprowadzać zmiany i poprawki przed właściwą aplikacją pigmentu. Linergista za pomocą igły wprowadza barwnik pod naskórek. Przez to, że igła zaaplikowana jest zdecydowanie płycej, makijaż nie jest wieczny, a sam proces mniej bolesny.

Właściwie wykonany zabieg wymaga dwóch podejść. Po pierwszej aplikacji należy odczekać ok 5/6 tygodni, aby skóra mogła się zagoić, a makijaż utrwalić. Następnie przeprowadzamy drugi zabieg, korygujący. Całościowy efekt wizualny można zauważyć po 6/8 tygodniach. O rezultacie decyduje poprawność wygojenia, który zawsze można skorygować na tzw. dopigmentowaniu. To, na ile trwały będzie efekt, zależy od typu, rodzaju i właściwości biochemicznych skóry, użytego rodzaju pigmentu oraz zastosowanej techniki.” – powiedział Przemysław Łabędzki, współwłaściciel DERMA INSTYTUT.

Makijaż permanentny wykonany wprawioną, profesjonalną ręką przy użyciu dobrego sprzętu i produktów, może utrzymać się na skórze nawet do trzech lat.

Pigment podlega naturalnemu procesowi wyłuszczania się, dzięki czemu po określonym czasie mamy możliwość modyfikacji kształtu i barwy. Różnice w trwałości pigmentacji wynikają również z jej odpowiedniej pielęgnacji nawet kilka miesięcy po zabiegu, a także wieku fizjologicznego skóry. W klinice Derma Instytut zabieg trwa 2-3 godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Makijaż permanentny jest również coraz bardziej popularny wśród panów. Mężczyźni często wolą zachować zabiegi upiększające dla siebie, w związku z tym wybierają metodę włoskową, której efekt jest niezwykle naturalny dzięki dorysowaniu włosków w naturalnym kolorze. Cienkie i przerzedzone brwi można doskonale zagęścić i zakryć wszelkie ich mankamenty w subtelny sposób. Nie tylko kobiety marzą przecież o podkreślonym, magnetycznym spojrzeniu.

O marce:

Derma Instytut to popularne miejsce na mapie Wrocławia, którego założycielem jest Marcin Janusek, znany i ceniony wśród gwiazd specjalista od medycyny estetycznej. Już od 2015 roku pacjenci korzystają z jego usług. Filozofią stworzonej w 2020 roku Kliniki jest wysoka jakość produktów, gwarancja bezpieczeństwa zabiegów, komfort dla pacjenta w trakcie ich wykonywania oraz doskonałe i długotrwałe efekty. Do sukcesów Derma Instytut i całego zespołu należy zaliczyć m.in. nagrodę Orły Medycyny za 2020 rok. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują tylko najlepsze placówki medyczne. Nagroda przyznawana jest na podstawie ocen wystawionych przez pacjentów. Więcej na temat marki na:  https://dermainst.pl/ oraz w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/derma_instytut/

https://www.facebook.com/dermainstytut

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Aktywność fizyczna sprawia, że masz nie tylko więcej energii, ale…