Małgorzata Hajewska-Krzysztofik króluje na scenie Nowego Teatru

Niezwykły garnitur projektu Izabeli Łapińskiej urzekł samego  Krzysztofa Warlikowskiego

11 kwietnia w warszawskim Nowym Teatrze odbyła się premiera spektaklu  Krzysztofa Warlikowskiego ,,Elizabeth Costello” z podtytułem „Siedem wykładów i pięć bajek z morałem”. Na scenie można było zobaczyć m.in. Magdalenę Cielecką,  Andrzeja Chyrę, Maję Ostaszewską i Bartosza Gelnera. Nie zabrakło również utalentowanej aktorki, Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik, która wystąpiła w garniturze Izabeli Łapińskiej, polskiej projektantki uznawanej za mistrzynię detalu.

Spektakl Krzysztofa Warlikowskiego ,,Elizabeth Costello” z podtytułem „Siedem wykładów i  pięć bajek z morałem” zgromadził rzeszę wielbicieli teatru 11 kwietnia w Nowym  Teatrze. Sztuka poświęcona została jego ulubionej pisarce i zarazem bohaterce powieści Johna Maxwella Coetzeego ,,Elizabeth Costello”. Kobieta jest osobą fikcyjną, która stała się artystycznym i życiowym alter ego pisarza. 

W spektaklu Warlikowskiego można zobaczyć plejadę gwiazd, m.in. Magdalenę Cielecką, Andrzeja Chyrę, Maję Ostaszewską, Bartosza Gelnera, Magdalenę Popławską, Mariusza Bonaszewskiego, Ewę  Dałkowską oraz Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, zwaną ,,Hają”, która podczas sztuki ma na sobie wyrafinowaną kreację.Garnitur, który stał się kostiumem aktorki, stworzyła Izabela Łapińska, znana z odważnych projektów pełnych niezwykłych detali. To jednak nie pierwszy raz, gdy ,,Haja” pojawiła się w kreacji projektantki. Garnitur  zadebiutował podczas premiery filmu ,,Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej. Aktorka wcielająca się w rolę Anieli Wesoły wystąpiła w oryginalnym, połyskującym  komplecie garniturowym ze srebrnymi zdobieniami na ramionach, projektu Izabeli  Łapińskiej. Podczas premiery kreacja zwróciła uwagę samego Krzysztofa  Warlikowskiego, który zdecydował,że aktorka wystąpi w tym garniturze również w jego  spektaklu ,,Elizabeth Costello”.

Najnowszą sztukę Krzysztofa Warlikowskiego ,,Elizabeth Costello” z udziałem Małgorzaty  Hajewskiej-Krzysztofik można oglądać od 11 kwietnia w Nowym Teatrze w Warszawie. 

Elizabeth Costello fot. Magda Hueckel

O Izabeli Łapińskiej

Projektantka Izabela Łapińska zadebiutowała w 2004 roku. Jej uwagę zawsze przyciągały  szlachetne tkaniny, piękne wykończenia i ręcznie robione zdobienia, czym zasłużyła  sobie na miano mistrzyni detalu. Jej unikatowy styl został szybko doceniony nie tylko  w Polsce, ale i na świecie. Marka Izabeli Łapińskiej od piętnastu lat wyróżnia się na tle  polskiej sceny modowej niezrównaną jakością, ponadczasową elegancją oraz luksusowymi  wykończeniami. Marka wierzy w siłę klasycznej kobiecości. Jej ubrania nie podążają ślepo  za trendami, a flagowym projektem jest sukienka pensjonarka, która pojawia się w każdej  kolekcji.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Obserwując dzisiejszy świat, nie sposób nie dostrzec, jak wiele ról…