Mamy sposób na wrastające włosy!

Wrastające włosy to problem wielu kobiet i mężczyzn na całym świecie. Problem ten dotyczy twarzy, nóg czy bikini. Wszędzie tam gdzie pozbywamy się włosów za pomocą maszynki do golenia czy gorącego wosku. Jakie są przyczyny i jak możemy sobie z tym poradzić przeczytacie w poniższym artykule.

Wrastające włosy

Problem ten pojawia się najczęściej jeśli wyrywamy włosy razem z ich cebulkami. Jeśli za bardzo podrażnimy miejsce,to po kilku dniach zamiast delikatnej i gładkiej skóry, mamy bolącą okolicę tuż pod skórą. Szybko pojawia się zaczerwienienie i swędzenie. A to za sprawą małego włoska lub włosów, które mają trudność z przebiciem się przez skórę. Jeśli często golimy włos tradycyjną maszynką lub wyrywamy za pośrednictwem wosku, włos osłabia się i jest zbyt miękki, aby przebić się przez skórę. Przez to wygina się na boki i rośnie poziomo tuż pod skórą, sprawiając ból i dyskomfort.

Może po czasie uda mu się przebić, jeśli jednak będzie za długo pod skórą może wywołać zapalenie mieszka włosowego. Duża czerwona krostka z ropą nie wygląda atrakcyjnie. Najbardziej popularne miejsca, w których mogą pojawić się wrastające włosy to nogi, twarz i szyja u mężczyzn, okolice bikini i pachy.

Dlaczego włoski wrastają?

Nieodpowiednia depilacja depilatorem elektrycznym, zbyt częste pozbywanie się włosów i używanie tępej maszynki jednorazowej, są najczęstszą przyczyną wrastających włosów. Często włoski wrastają, bo podczas depilacji źle zastosowaliśmy się do poleceń producenta lub nie zapoznaliśmy się z ulotką ( np. w przypadku depilacji woskiem).

Najlepsze sposoby, aby uniknąć wrastających włosów

Kosmetyki

Warto wybierać kremy złuszczające naskórek, które zawierają tretinoin lub kwas retinowy (Retin-A) a także kwas glikolowy czy kwas salicylowy. Złagodzić dolegliwością mogą kremy zawierające kortykosteroidy.

Soda oczyszczona

Soda działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Wystarczy rozcieńczyć łyżkę sody w szklance wody. Za pomocą płatka kosmetycznego aplikować na podrażnioną skórę.

Peeling

Jeśli mamy problem z wrastającymi włosami należy wykonać przynajmniej raz w tygodniu peeling. W drogerii są dostępne różne peelingi, które można aplikować na twarz. Peeling możemy także samodzielnie przygotować. Potrzebujemy cukier i oliwę z oliwek. Można dodać też olejku jojoba lub lawendowego. Wszytko wymieszać i delikatnymi okrężnymi ruchami masować w skórę.

Light Sheer Duet
Light Sheer Duet

Depilacja laserowa

To obecnie najpopularniejsza i najskuteczniejsza metoda pozbycia się włosów. Dodatkowo sprawia, że już po pierwszych zabiegach problem z wrastającymi włosami znika. Depilacja laserowa pozwala nam pozbyć się włosów całkowicie, raz na zawsze. Pozbywamy się od razu przyczyny czyli samych włosków.  Podczas zabiegu na włoski działa wiązka lasera, która trwale usuwa włoski z miejsca objętego zabiegiem. Zabieg trwa kilka minut i trzeba go powtórzyć w kilku seriach co ok 5 tygodni. Zabieg ten polecany jest na wszystkie partie ciała szczególnie okolice bikini, nogi i pachy. Taki zabieg wykonuje salon epilira, przy pomocy lasera diodowego Light Sheer Duet.  Pozwala on także pozbyć się podrażnień skóry oraz chroni przed zapaleniem mieszków włosowych.

Jeśli zdecydujecie się na metodę z wykorzystaniem lasera, nie wolno wykonywać innych zabiegów! Szczególnie depilacji woskiem!

mATERIAŁ PRASOWY

Share