Meble do sklepu mają wpływ na sprzedaż! Te sposoby zachęcą klientów do zakupu

Wnętrze sklepu musi się atrakcyjnie prezentować, żeby zachęcić klientów do sięgania po produkty. Aranżacja powinna też pasować do sprzedawanych produktów. W jaki sposób meble do sklepu w odpowiednim ustawieniu i starannie dobranych kolorach, mogą przyczynić się do sukcesu marki?

Meble do sklepu i ich prawidłowe rozmieszczenie

Układ mebli musi zapewnić kupującemu szybki i łatwy dostęp do towarów. Jeśli będą się znajdowały zbyt wysoko albo w pobliżu miejsca, do którego trudniej się dostać, klient prawdopodobnie zrezygnuje z zakupu. Właśnie dlatego w sklepach tak ważne są szerokie przejścia, dzięki którym można swobodnie spacerować i odkrywać nowe produkty.

W aranżacji warto wykorzystywać meble do sklepu różnego rodzaju. W ten sposób, możesz zasugerować klientom wybór szczególnych produktów, np. wystawionych na promocji. Jakie umeblowanie pomoże Ci osiągnąć taki efekt? Najlepsze będą stoły ekspozycyjne ustawione w taki sposób, by wchodzący od razu zwrócił na nie uwagę. Możesz też wykorzystać podświetlane gabloty, które wyróżnią znajdujący się w nich asortyment, na tle pozostałych produktów. Dobrym pomysłem jest też postawienie przy kasach specjalnych półek, na których będą się znajdowały niewielkie produkty. Na pewno wzbudzą zainteresowanie osób, czekających w kolejce.

Obmyślając układ mebli, pamiętaj też, że klient nie może się czuć zagubiony w sklepie. Czytelne oznaczenia ważnych miejsc, takich jak kasa, rodzaj stoiska albo przymierzalnia, są niezbędne, jeśli zakupy mają być dla klienta przyjemnym doświadczeniem.

Znaczenie kolorów

Ważny jest nie tylko sposób, w jaki są rozmieszczone meble do sklepu. Istotny jest także ich wygląd. Ich kolor powinien stanowić tło dla prezentowanych produktów i jednocześnie, podkreślać ich atrakcyjność. Barwy mogą też oddziaływać na emocje klientów. Ogólna zasada głosi, że jasne odcienie uspokajają, a intensywne budzą silne uczucia. Przy doborze kolorów najlepiej kierować się rodzajem sprzedawanych produktów. Przykładowo, zieleń pobudza apetyt i kojarzy się ze naturą, ekologią oraz świeżością, dlatego będzie pasowała do zdrowej żywności, warzyw i owoców. Natomiast żółć pomaga w koncentracji, co również może mieć znaczenie dla procesu zakupowego.

Nie trzeba ograniczać się do stosowania jednego koloru, ale nie można też przesadzać – trzy barwy zupełnie wystarczą. Jeśli będzie ich więcej, kompozycja zacznie stwarzać wrażenie chaotycznej, co nie wpłynie korzystnie na odczucia klienta. Na stronie https://www.vonart.com.pl/oferta/meble-sklepowe/ zobaczysz meble sklepowe różnego typu, które można lakierować na wybrane odcienie z palety RAL. Skorzystaj z tej opcji, jeżeli chcesz wprowadzić trochę koloru do swojego lokalu.

Estetyka dopasowana do produktu

Wygląd mebli może być inny w zależności od sprzedawanego asortymentu. Na przykład, jeśli celem jest sprzedaż naturalnych produktów, meble do sklepu mogą być stalowe z drewnianymi elementami, kojarzącymi się ze środowiskiem. Z kolei w nowoczesnych lokalach ze sprzętem AGD i RTV dobrze będą wyglądały metalowe meble do sklepów ze szklanymi półkami. Te materiały najlepiej nadają się do prezentowania innowacyjnych technologii. Umeblowanie dopasowane do charakteru marki będzie lepiej zapamiętane przez klientów i przyczyni się do budowania lepszego wizerunku sklepu.

Źródło: Producent wyposażenia sklepów Vonart z Wrocławia 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jeżeli twoje włosy są tak delikatne, że z trudem wiążesz…