Metamorfoza mieszkania na wiosnę – poznaj szybkie i łatwe sposoby na zmiany!

Najlepszy moment na wprowadzanie zmian w aranżacji wnętrz? Oczywiście wiosna! Wybudź swoje mieszkanie z zimowego snu i odśwież jego wystrój. Z pomocą naszych wskazówek nie będzie to ani trudne, ani kosztowne! Zapraszamy do lektury!

Wiosenna metamorfoza mieszkania

Każdy potrzebuje w życiu zmian. Także i tych w zakresie domowej aranżacyjnej rzeczywistości.   Efektowne odświeżenie wystroju wnętrz nie musi być jednak kosztowne, ani pracochłonne. Wystarczy kilka prostych tricków, które pozwolą Ci błyskawicznie odmienić wygląd mieszkania. Skorzystaj z porad zebranych przez portal Gazetkonosz.pl i wprowadź wiosenny klimat do swoich pomieszczeń. Szukasz inspiracji? Sporą garść ciekawych pomysłów znajdziesz m.in. w ulotce Pepco gazetka. Gotowy do przeprowadzenia szybkiej metamorfozy? Zatem – do dzieła!

Zasłony i firanki

Ciężkie zasłony i grube firany to doskonały wybór w sezonie jesienno-zimowym. Otulając wnętrze podkreślają zimowy klimat i wprowadzają nastrojową atmosferę. Nie sprawdzają się jednak wiosną i latem – skutecznie blokują bowiem dostęp dziennego światła, którego po ponurej zimie pragniemy jak najwięcej. Pozbądź się topornych materiałów i zastąp je zwiewnymi, jasnymi tkaninami, dzięki którym radosne promienie słońca zagoszczą w Twoim mieszkaniu. Szeroką paletę wiosennych zasłon i firanek w korzystnej cenie oferują Pepco gazetka, katalog IKEA oraz ulotki sieci Jysk.

Oświetlenie

Niebagatelny wpływ na wygląd pomieszczeń ma światło oraz estetyka zamontowanych lamp. W nowym sezonie zwróć się w kierunku ciepłej tonacji oświetlenia oraz jasnych kolorów i lekkich form abażurów. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie pomniejszych źródeł światła – np. efektownych girland czy lampionów. Atrakcyjną ofertę takich rozwiązań przygotowała m.in. gazetka Pepco. Bez względu na to, jaką formę oświetlenia wybierzesz, pamiętaj o jego dopasowaniu do stylistyki danego wnętrza, które powinno tworzyć spójną, kompozycyjną całość.

Postaw na rośliny

Wraz z nadejściem wiosny wszystko budzi się do życia. Kiedy za oknem robi się zielono, nie pozostawaj w tyle – zaproś rośliny do swoich wnętrz i tchnij w nie odrobinę wiosennej magii! Ich obecność w mieszkaniu przyniesie Ci same korzyści – począwszy od podniesienia walorów estetycznych, aż po poprawę jakości powietrza. Ponadto, przebywanie wśród zieleni to najlepszy sposób na ukojenie zszarganych nerwów i regenerację sił! Podczas zakupu roślin nie zapomnij dobraniu do nich dekoracyjnych osłonek. Ich szeroki wybór znajdziesz m.in. w ulotce Pepco gazetka.

Dodatki

Dekoracje to wisienka na torcie każdej aranżacji. Z reguły nie niosą one ze sobą żadnych korzyści użytkowych. Ich znaczenie w zakresie estetyki jest jednak niepodważalne. Nadają one charakteru wnętrzu, niejednokrotnie podkreślają osobowość właściciela lokum i tworzą unikalny klimat. Na rynku znajdziesz ich istne zatrzęsienie, w związku z czym z pewnością uda Ci się odszukać elementy wpisujące się w Twój gust i obraną stylistykę. W podkreśleniu wiosennego klimatu z pewnością pomogą Ci Pepco gazetka, ulotka Jysk czy broszura Agata Meble. Przeglądając ulotki zwróć szczególnie uwagę na szklane dekoracje, połyskujące przedmioty i ozdoby w barwach pastelowych zieleni, błękitu, żółci, złota czy różu.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Fakty i mity na temat przydatności języków obcych we współczesnym…