Miejski styl w sportowym wydaniu

Pewność siebie, odwaga, pasja – to cechy, które charakteryzują współczesne pokolenie. Konsekwentnie realizują swoje plany i nie boją się nowych wyzwań. Na co dzień wybierają aktywny sposób spędzania czasu, ale koniecznie wpisujący się w miejski krajobraz. Jednym z ich częstych atrybutów jest… deskorolka. Sprawdzamy, na czym polega jej fenomen i skąd tak duża popularność.

Lekkość i swoboda

Deskorolka to już nie tylko modny sport miejski, ale również sposób na codzienne dojeżdżanie do pracy i szybkie przemieszczanie się po mieście. Daje poczucie wolności, niezależności, a przy tym wyzwala mnóstwo endorfin i pozytywnej energii. W bardziej zatłoczonych miejscach można w każdej chwili chwycić deskę do ręki, aby już za chwilę pędzić dalej do celu. To właśnie dzięki jej poręczności i swobodzie, coraz więcej osób decyduje się na ten środek transportu.

Szeroki wybór

Dla dzieci i dorosłych, do skateparku i na ulicę – deskorolki to obecnie jeden z najmodniejszy sprzętów sportowych. Ich historia rozpoczęła się pewnego bezwietrznego dnia w Kalifornii, kiedy to grupa surferów przyczepiła do swoich desek kółka od rolek, aby przemierzać nimi ulice. U nas sport ten upowszechnił się dopiero na początku lat ’90. A dziś możemy wybierać spośród bardzo szerokiego wachlarza deskorolek o różnym przeznaczeniu. W ofercie sklepów Decathlon każdy znajdzie model, który spełni indywidulane potrzeby – od tradycyjnych desek, przez fiszki i longboardy, a także skateboardy.

Jak wybrać swój model?

Kluczowe jest, gdzie i jak będziemy jeździć. W sieci Decathlon mamy do wyboru deskorolki o różnych kształtach i wielkościach – zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę, jak i wykonujących ewolucje na rampach. Jeśli chcemy szybko przemieszczać się po mieście, wybierzmy zwrotną fiszkę, która jest zdecydowanie mniejsza od klasycznego longboardu, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w cruisingu. Szybka, dynamiczna i o małej wadze będzie idealna na dojazdy do pracy. Decathlon proponuje zwrotne, lekkie, plastikowe yamby o sztywnym, drewnianym decku oraz szersze i dłuższe big yamby o dużej stabilności. Jeśli chcemy poczuć lekkość i przyjemność ślizgu bez utraty przyczepności i przyspieszenia, wybierzmy longboard o opływowym kształcie. Większa powierzchnia, bardziej miękkie koła, duża elastyczność, stabilność i precyzja skręcania – to coś, co docenią zarówno zaawansowani deskorolkarze, jak i początkujący. Ci ostatni powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na Longboard Beginner Root Oxelo by Decathlon oraz Longboard Drop Mini Core Oxelo by Decathlon o specjalnym kształcie dropa z obniżonym środkiem ciężkości. Chcąc doskonalić akrobacje, tricki i pokonywanie przeszkód, powinniśmy sięgnąć po deskorolkę z klonu kanadyjskiego. Z kolei do freestyle’u najlepiej sprawdzi się giętki bambusowy longboard.

[gm album=188]

Na start

Najważniejsze, aby nauczyć się utrzymywać równowagę, przełamać strach i oczywiście bezpieczeństwo. Dlatego niezbędne do jazdy będą kask i ochraniacze. Wybierajmy kaski z pełną regulacją i wentylacją. Nowoczesny design i tęczowe kolory będą dodatkowym atutem.

Dla sylwetki

Jazda na deskorolce angażuje tak wiele partii mięśni, że przy regularnej jeździe, wysportowana sylwetka jest tylko kwestią czasu, a nogi, plecy i brzuch stają się odpowiednio wymodelowane. W ten sposób oprócz przyjemności z jazdy, zyskujemy piękną figurę i świetną kondycję.

Designerski sznyt

Fenomen popularności desek w ostatnich latach wśród kobiet ma z pewnością związek z oryginalną, wielkomiejską stylistyką i modnym streetwear’em. W sklepach Decathlon do pastelowych fiszek czy designerskich longboardów dobierzemy nie tylko kaski, ale też buty! Liście, kwiaty, groszki, rybia łuska – która z nas oprze się takiej stylizacji? Na desce nic nie ogranicza naszej fantazji i o to przecież chodzi!

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ostatni finał miesiąca Drużyny Energii obfitował w emocje! Uczniowie z…