Mistrzowski prezent na święta

Rodzina, praca, dom i przybywające z każdym dniem obowiązki. A gdzie w tym wszystkim zabiegana matka – Polka może znaleźć czas dla siebie? Inspirujące podpowiedzi znajdziemy na kartach wyjątkowej książki Kingi Bogdańskiej, „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”.

Liczba zadań, które spoczywają na współczesnej kobiecie jest naprawdę ogromna: powinna być idealną matką i żoną, perfekcyjną pracownicą, czuje presję, by wciąż się doskonalić, a przy tym – wyglądać „jak milion dolarów”. Tak rozumiany perfekcjonizm prowadzi w ślepą uliczkę własnych pretensji, niespełnionych oczekiwań i poczucia winy, nie można bowiem być ideałem w każdej dziedzinie życia. Kłopot polega jednak na tym, że wiele kobiet potrafi latami żyć w narzuconym Sobie Samej kieracie, nie przyznając się do niewygodnej roli, jaką przyszło im odgrywać. Aby uzmysłowić Sobie ten stan, potrzebny jest impuls, który zmusi do porzucenia narzuconych schematów i zmobilizuje do działania.

Znakomitym motywatorem do pozytywnych zmian jest książka Kingi Bogdańskiej, przyjaciółki w zmianie, „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”.

– To książka skierowana do pracujących matek, do kobiet, które mają tyle obowiązków na głowie, że zapominają o Sobie i tracą kontakt ze Sobą. Przestają się uśmiechać. Nic ich nie cieszy. Nie realizują Swoich pasji. Są coraz bardziej sfrustrowane, odreagowują na dzieciach, bo są zmęczone. Czują się jak chomiki w kołowrotku, pędząc nie wiadomo za czym. W głębi serca zaczynają czuć dyskomfort i pojawiają się pytania: o co chodzi? Co się dzieje? Jak wygląda to moje życie? Czy ja jestem szczęśliwa? Czy właśnie tak chcę aby wyglądało moje życie?- mówi Kinga Bogdańska w wywiadzie dla magazynu „Imperium Kobiet”.

Na kartach  książki Kingi Bogdańskiej nie znajdziemy prostych odpowiedzi na te pytania. Próżno też szukać gotowych recept na szczęście i podanych jak na tacy wskazówek, od których aż się roi w liczne występujących na rynku księgarskim poradnikach. Zamiast tego Autorka zaprasza nas w podróż w głąb Samej Siebie. Nie będzie to wyprawa z biletem pierwszej klasy w ręku i z pakietem „all inclsive”. Jeśli jednak odważysz się wyruszyć w drogę, możesz zyskać znacznie więcej niż ładne widoki oglądane przez szybę: możesz zmienić Siebie, swoje nastawienie do wielu spraw, możesz sprawić, że znów zaczniesz się uśmiechać! Szczerze uśmiechać!

Najważniejsze, moim zadaniem, jest zająć się Sobą i zastanowić się, czego tak na prawdę chcę od życia, jak ono ma wyglądać, czy to, jak jest teraz, mnie satysfakcjonuje, dokąd zmierzam, jak widzę Siebie za kilka lat. Być Mistrzynią Swojego Życia to żyć na własnych zasadach, według swoich reguł, z radością w sercu realizować Swoje pasje, wziąć odpowiedzialność za Swoje życie i ponosić tego konsekwencje. – mówi Kinga Bogdańska, autorka książki „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka” – Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba poznać Siebie i pokochać swoje jasne i ciemne strony. Rozwijać to, co ma się mocnego, skupiać się na pozytywach, rozwijać talenty, uzdrowić Swoją przeszłość i z jasną wizją iść do przodu. To być w „tu i teraz” i doceniać to, co się ma. To jest proces. Droga, którą trzeba odbyć.

„Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”

Książka Kingi Bogdańskiej, „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka” pozwala zatrzymać się w szaleńczym biegu, by wsłuchać się w Siebie i zacząć, choćby w niewielkim stopniu, myśleć również o Swoich potrzebach. Słowem – to idealny prezent pod choinkę dla każdej współczesnej, zabieganej kobiety!

Książka dostępna na www.kingabogdanska.com

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zajrzyj z przyjaciółkami do miejsca, gdzie zamiast sztucznie wykreowanych, narzuconych…