Młody Kraków- znajdź coś dla siebie!

Jako studentka krakowskiej uczelni, od dawna poszukiwałam miejsca, gdzie odnajdę informacje dotyczące życia kulturalnego w Krakowie. Uczelnie oferują interesujące zajęcia i warsztaty ale tylko w obrębie własnych murów, natomiast zapominają o życiu po za nimi. Mnie zależało na tym, by być na bieżąco z nowościami i ciekawymi programami dla młodzieży, związanymi z filmem, muzyką czy sportem.

Młody Kraków

Po głębszych poszukiwaniach natrafiłam na program Młody Kraków, realizowany przez Urząd Miasta Krakowa,  który  ma na celu społeczną aktywizację młodzieży. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie, program stanowi kontynuację „Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przestępczości Młodzieży” (MPPPM).

kraków1

Fot. Urząd miasta w Krakowie

Dla studentów

Mile zaskoczyła mnie organizacja strony internetowej, gdyż od razu znalazłam sekcję „ strefa studenta”, która najbardziej mnie interesowała.  Dla zainteresowanych do wyboru jest także strefa gimnazjalisty i licealisty. Ułatwia to poszukiwanie ciekawych atrakcji, gdyż tematy podzielone są zarówno w kategorii wieku jak i zainteresowań. Postanowiłam bliżej przyjrzeć się artykułom oraz tematom, jakim zostały poświęcone. Chociaż do oceny podeszłam z rezerwą, a tematyka artykułów była dość różnorodna,  to nie zawiodłam się.

kraków2

Fot. Krakowskie Juwenalia 2013

Dla początkujących studentów zamieszczony został poradnik, jak zacząć studia, jak nie zgubić się w obcym mieście oraz  jak rozpocząć studenckie życie. Dodatkowo, na stronie pojawiły się aktualności dotyczące zmian dotyczących studiowania jak np. wprowadzenie egzaminów wstępnych na uczelniach. Dla fanów filmu, zamieszczona została informacja, dotycząca nocy kinowej. Reszta artykułów na bieżąco opisywała obozy, konkursy i szkolenia. Jednym słowem, dla każdego coś miłego.

Postanowiłam jednak nie skupiać się jedynie na dziale poświęconym studentom, dlatego też zajrzałam do sekcji gimnazjalisty i licealisty. O ocenę strefy licealisty poprosiłam tegoroczną maturzystkę Monikę P. Również ta sekcja okazała się strzałem w 10. Opisy bieżących wydarzeń, imprez i konkursów, skierowane głównie do młodzieży w wieku 16-19 spełniały swoją rolę. Ciekawiły, zachęcały do angażowania się i przede wszystkim spędzenia kreatywnie wolnego czasu.

Program Młody Kraków, stara się skupić na młodzieży Krakowskiej w wieku 13-26, oferując wszelkiego rodzaju rozrywki, dofinansowania, warsztaty czy imprezy kulturalne. Szeroki asortyment działów oferuje ogłoszenia dotyczące różnych dziedzin. Od sportu i kultury po stritke administracyjne informacje dotyczące zmian szkolnych czy uczelnianych.

Nowa formuła programu została uchwalona, jako odzew na szybko zmieniającą się sytuację ludzi młodych. Zamiast czasu, który mógłby zostać źle spożytkowany, Rada Miasta Krakowa proponuje aktywne uczestniczenie w życiu miasta. Poprzez konkursy z nagrodami młodzi ludzie mogą wyrazić siebie i swoje talenty. Smakosze dobrej muzyki i filmu odnajdują kalendarium imprez muzycznych i filmowych, zaś miłośnicy sportu są na bieżąco z wydarzeniami sportowymi oraz nowinkami.

A więc młody człowieku, nie marnuj swojego czasu. Zaglądnij na stronę i znajdź coś dla siebie. Zapewniam, że jest w czym wybierać.

Kinga Pałka

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
26 września w Multikinie Arkady Wrocławskie zapraszamy na "Kino od…