Moc technologii – sport zimą według Under Armour

W sezonie jesienno-zimowym sportowcy doceniają moc technologii kryjącej się w odzieży funkcjonalnej. Marka Under Armour ma swoją odpowiedź na potrzeby zimowych treningów.

Dzięki nowym rozwiązaniom zaklętym w membranach, inteligentnych wypełnieniach impregnacjach
i otulinach deszcz czy śnieg, ani wiatr i mróz, nie będą przeszkodą w oddawaniu się przyjemnościom aktywnego wypoczynku i budowaniu mistrzowskiej formy. Oczywiście, to nie ubrania definiują kim jesteś i co osiągasz – one są wyłącznie dopełnieniem indywidualnego dążenia do celu i środkiem wyrazu lepszej wersji siebie.    

Tkaniny i sylwetki w zimowej kolekcji Under Armour bazują na nowych technologiach opatentowanych przez markę, które pozwalają dopasować ubiór nie tylko do dyscypliny, ale także warunków atmosferycznych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne zostały wykorzystane w odzieży przeznaczonej do różnych form aktywności, w tym w linii treningowej oraz rozbudowanej kolekcji dla biegaczy i wielbicieli sportów zimowych.

Znajdziemy tutaj: pierwszą na świecie bawełnę techniczną Charged Cotton, która schnie 5 razy szybciej niż tradycyjne bawełniane włókno. Sprawdza się ona zarówno w koszulkach treningowych, jak i dresach.

Z myślą o sportach outdoorowych powstało hybrydowe połączenie bluzy i kurtki pod jedną nazwą –  Swacket. Nowe rozwiązanie chroni przed jesiennymi kaprysami pogody, stanowiąc dopasowaną tarczę podczas treningów w wietrzne i deszczowe dni.

Natomiast „inteligentne docieplenie”, Cold Gear Infrared Reactor, zastosowane w kurtkach do uprawiania sportów zimowych, dostosowuje się do każdej aktywności i zmiennych warunków atmosferycznych. Ukośne przeszycia zapewniają skuteczniejszą wentylację i ocieplenie, niż powszechnie stosowana izolacja pozioma. Puste przestrzenie między pikowaniami umożliwiają natomiast równomierne rozłożenie termiki pomiędzy cieplejszymi partiami ciała a tymi, wymagającymi dogrzania. Z kolei kapilarna konstrukcja podszewki umożliwia odprowadzanie wilgoci przez izolację hydrofilową (łączącą cząsteczki wody). Dzięki temu pozostaje poczucie komfortu i ciepła bez ryzyka przegrzania.

Ponadto wśród tkanin wykorzystanych w zimowych propozycjach prym wiedzie ColdGear® – dwuczęściowy materiał, składający się z ultra ciepłej, szczotkowanej części wewnętrznej oraz szybkoschnącej części wierzchniej. Stanowi optymalne rozwiązanie treningów w niskich temperaturach. Idąc krok dalej, powstała udoskonalona wersja tkaniny o nazwie ColdGear® Infrared – zaawansowane rozwiązanie, zapewniające maksymalną ochronę przed mrozem. Przewodząca ciepło powłoka wewnętrzna, która dzięki specjalnemu ceramicznemu wzorowi pozwala utrzymywać stały poziom temperatury. Na kombinacji technologii ColdGear opiera się pełna gama odzieży treningowej na jesień i zimę marki  Under Armour, od bielizny termoaktywnej, przez czapki,  kominy i  na rękawiczkach kończąc.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”11″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Dla zwiększenia ochrony wiatro- i wodoodpornej, zastosowane tkaniny uzupełnione zostały powłoką Storm® o  zróżnicowanym poziomie działania. Storm1 – zapewnia wodoodporność i znaleźć go można nawet w spodniach dresowych i akcesoriach, w tym plecakach, torbach treningowych oraz obuwiu; Storm2 – ochrona przeciwdeszczowa i wiatrochronna (np. w bluzo-kurtkach Swacket); Storm3 – całkowicie nieprzemakalna powłoka o walorach chroniących przed silnymi podmuchami wiatru.   

 

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jesień to dobry czas, aby uzupełnić garderobę i zostać nową…