Modna i funkcjonalna łazienka – jak ją zaaranżować?

Aranżacja łazienki podlega przede wszystkim przymusowi funkcjonalności – pomieszczenie musi idealnie spełniać swoje zadanie i zapewniać komfort użytkowania. W tym wszystkim ważny jest również estetyczny wygląd. Na tym właśnie polega trudność w aranżacji łazienki – jak połączyć atrakcyjne rozwiązania z maksymalną wygodą? Na to pytanie odpowiadają aktualne wnętrzarskie trendy. Funkcjonalna łazienka – jak ją zaaranżować?

Moda w aranżacji wnętrz zmienia się co sezon. W jednym roku modne są stonowane barwy, w innym wyraziste i głębokie. Istnieją jednak rozwiązania aranżacyjne, które na dobre zagościły we wnętrzarskich kanonach. O ponadczasowości niektórych rozwiązań decyduje ich funkcjonalność – to co znakomicie sprawdza się w praktyce, jest wciąż powielane. Oto kilka sposobów, jak zaaranżować wygodną i atrakcyjną łazienkę.

Po pierwsze: wygoda

Łazienka to pomieszczenie, w którym dbamy o swoją higienę oraz załatwiamy potrzeby fizjologiczne. We wnętrzu należy zgromadzić wszystkie niezbędne ku temu sprzęty – WC, prysznic, umywalkę, wannę, a często także pralkę. Aby wszystkie te elementy pogodzić w jednym wnętrzu, konieczne jest wyodrębnienie stref – umywalkowej, kąpielowej oraz sanitarnej. Ta pierwsza powinna się znaleźć możliwie najbliżej wejścia. Dzięki temu w razie potrzeby będziemy mogli szybko i sprawnie umyć ręce. Z kolei strefa kąpielowa powinna znaleźć się dalej od wejścia – w bardziej ustronnej części pomieszczenia, gdzie nie występuje przeciąg.

Dobrym sposobem na podzielenie łazienki jest postawienie ścianki działowej. Naturalnie nie może ona zaburzyć ciągów komunikacyjnych w pomieszczeniu, jednak jej posadowienie pozwoli łatwiej wyodrębnić np. strefę kąpielową oraz stworzyć intymną atmosferę.

Aby zachować wygodę korzystania z poszczególnych sprzętów łazienkowych, niezbędne jest zachowanie odpowiednich odległości między nimi.

Po drugie: elegancja

Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne sprawiają, że najważniejszą ozdobą łazienki są urządzenia sanitarne. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli o ciekawych kształtach i sposobie wykończenia, dzięki czemu wnętrze będzie prezentowało się znakomicie. Minimalistyczne kabiny prysznicowe z płaskim brodzikiem lub odpływem liniowym czy eleganckie umywalki nablatowe nadadzą pomieszczeniu unikalny charakter. Wiele ciekawych rozwiązań oaz efektownych umywalek, które sprawdzą się w każdej modnej łazience, można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/umywalki.html

Po trzecie: diabeł tkwi w szczegółach

Dekoracja łazienki może być szczególnie kłopotliwa w przypadku niewielkich pomieszczeń. Można tu jednak zawrzeć sprytny, wnętrzarski kompromis pomiędzy dekoracjami, a funkcjonalnymi rozwiązaniami. Zrobimy to za sprawą akcesoriów łazienkowych. Dozowniki na mydło, stojaki na szczoteczki, zasobniki na papier toaletowy oraz wiele innych tego typu przedmiotów może skutecznie odmienić aranżację łazienki. Warto postawić na takie, które będą miały wyrazisty wygląd i będą efektownie kontrastowały ze stylem wybranych płytek oraz urządzeń sanitarnych.

Materiały prasowe

Share