Motywy na t-shirtach i bluzach sposobem na wyrażenie własnej osobowości

Moda streetwearowa kojarzy się ze świeżością, niebanalnymi pomysłami, młodością ducha, fantazją, wolnością, a czasem nawet buntem. Ubrania utrzymane w tym klimacie często mają na celu przedstawianie poglądów, pasji i bolączek osób, które je noszą. Świetnie nadają się do tego nadruki na bluzach i t-shirtach. Te części garderoby cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jakie motywy święcą triumfy? Poniżej opisujemy kilka z nich. Motywy na t-shirtach – Jakie są najmodniejsze?

Zespoły muzyczne

Bezsprzecznie jest to jeden z najbardziej popularnych motywów wszechczasów. Koszulki i bluzy z nazwami i logotypami zespołów cieszą się ogromną popularnością od lat, a w ostatnich sezonach szturmem wkroczyły na światowe wybiegi i czerwone dywany. Blogerki modowe, celebrytki, modelki, projektanci i ludzie ze świata show-businessu lansują ten trend, łącząc luźne t-shirty z sukienkami na ramiączkach lub gorsetami. Panuje pełna dowolność w doborze dodatków.

Drużyny sportowe 

Kolejny nieśmiertelny motyw odzieżowy. Do najbardziej popularnych ubrań tego typu zaliczyć można kurtki baseballówki i koszulki z nazwami amerykańskich drużyn baseballowych oraz koszykarskich. Koszulki z numerami graczy czy logotypy zespołów – wszystko to można odnaleźć w kolekcjach wielu światowych marek odzieżowych. Te elementy garderoby zostały spopularyzowane między innymi dzięki światowej sławy muzykom, głównie hip-hopowym.

Patriotyzm

Noszenie ubrań reprezentujących stosunek do historii Polski to trend niezwykle popularny w naszym kraju od kilku lat. Pierwsza marka odzieżowa, która połączyła tematykę patriotyczną z modowymi nurtami, jest Surge Polonia. Na stronie producenta znaleźć można dziesiątki ubrań z różnymi nadrukami. Są wśród nich wzory takie jak: polska flaga i polskie godło, symbol Powstania Warszawskiego i 1. Dywizji Pancernej, Odznaczenie Dywizjonu 303, Symbol Żołnierzy Wyklętych, Znak Spadochronowy, a także napisy: „Poczuj dumę” czy „Patriotka”.

patriotyczne-nadruki-na-koszulkach

Data założenia marki nie jest przypadkowa – otwarcie sklepu internetowego nastąpiło 11 listopada 2011 roku, czyli w Święto Niepodległości. Od tamtej pory działalność jest stale rozwijana, co udowadnia, że odzież patriotyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

Dzieła sztuki

W dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić na sobie nawet dzieła mistrzów malarstwa, takich jak Pablo Picasso, Vincent Van Gogh, Gustav Klimt czy Salvador Dali (oczywiście w postaci printów odtwarzających te dzieła). Projektanci i producenci odzieży przenoszą twórczość artystów na tkaniny, wykorzystując jedynie fragmenty, wzory czy figury obrazów, lub odtwarzając je w całości. Dzięki temu, że podobne motywy wykorzystują największe koncerny odzieżowe, kultura wyższa miesza się z masową i przenika na ulice.

Przykłady popularnych, odzieżowych motywów można by mnożyć jeszcze długo. Są wśród nich np. koszulki i bluzy z podobiznami fikcyjnych bohaterów, popularnymi hasłami filmowymi czy nawet z motywami religijnymi. Jak widać, możliwości na przemycenie swojej osobowości na ubranie, jest wiele. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Materiały prasowe

Share