Muzyka klubowa nie tylko na imprezę – daj się wciągnąć!

Według wielu osób muzyka klubowa sprawdza się – jak sama nazwa wskazuje – jedynie w klubach. Nic bardziej mylnego. Wystarczy nieco zgłębić temat, by przekonać się, że muzyka klubowa, zwana też elektroniczną, to dużo więcej niż tylko imprezowe rytmy. Z powodzeniem można słuchać jej na co dzień, ba – niektórym czynnościom dodaje smaku i czyni je łatwiejszymi. Wystarczy odpowiednio dobrać gatunek beats music, który najlepiej odpowiada Twoim gustom, i… dać się wciągnąć! W jakich sytuacjach muzyka elektroniczna sprawdzi się jak żadna inna?

Beats music podczas jazdy samochodem

Kierowcy to wymagająca grupa słuchaczy. By nie zasypiać i nie czuć znużenia podczas jazdy samochodem, potrzebują muzyki pobudzającej i orzeźwiającej, dodającej energii. Beats music doskonale odpowiada tym wymaganiom, choć niektóre jej gatunki – jak hipnotyzujący trance – nie wpływają najlepiej na umysł prowadzącego auto. Na długą trasę najlepiej więc wybrać coś bardziej żywego, jak techno czy oparty na tradycyjnym instrumentarium house.

Pamiętaj też, że siedząc za kierownicą powinieneś mieć umysł skupiony na drodze i wolne ręce. Playlistę na drogę przygotuj więc przed wyruszeniem w trasę. Dobrze sprawdzą się tu godzinne lub dłuższe didżejskie sety, które znajdziesz np. na kanale Electronic Beats w serwisie YouTube.

Beats music do nauki i pracy

Stereotypowe postrzeganie muzyki elektronicznej sprawia, że niektórym zestawienie jej z pracą umysłową może wydać się nieco dziwne. Okazuje się jednak, że niektóre gatunki elektroniki wpływają na nasz umysł stymulująco i sprzyjają koncentracji. Jeśli przed Tobą długa noc z zakuwaniem do kolokwium albo desperackie próby ukończenia ważnego projektu przed deadlinem, spróbuj sobie pomóc, włączając odpowiedni soundtrack pełen beats music. Najlepsza będzie w tej sytuacji playlista zawierająca dobre kawałki techno lub house. Dlaczego? Te dwa gatunki muzyki klubowej charakteryzują się dość jednostajnym tempem i powtarzającymi się sekwencjami, dzięki czemu pozwalają uporządkować myśli i nadać im stabilny rytm.

Beats music podczas wysiłku fizycznego

Nie trzeba być ekspertem, by dostrzec, jak ważna jest muzyka podczas ćwiczeń i treningu. Jeśli odpowiednio dobierzesz soundtrack, na siłowni, bieżni czy macie będzie Ci po prostu łatwiej i przyjemniej. To z kolei sprawi, że wysiłek fizyczny okaże się skuteczniejszy. Muzyka elektroniczna świetnie się do tego nadaje – przede wszystkim dzięki temu, że pobudza i pomaga utrzymywać równe, jednostajne tempo wykonywanych ruchów. Niektóre kawałki techno są niemal stworzone do treningu interwałowego, w którym przeplata się kawałki o bardzo intensywnym rytmie z samplami nieco wolniejszymi. Zastanów się więc, jaki charakter ma Twój trening, a następnie poszukaj kawałków beats music odpowiadających Twoim potrzebom. Bogatą bibliotekę mniej i bardziej znanej elektroniki znajdziesz na portalu Electronic Beats.

Muzyka klubowa to więc znacznie więcej niż mogło Ci się wydawać. Wykorzystaj to!

 

Materiał zewnętrzny

Share