Na czym polega sekret popularności butów Derby?

Na czym polega sekret popularności butów Derby?

O tym, czy coś jest ponadczasowe, czy nie decydują gusta i upodobania konsumenckie. Buty typu Derby z pewnością należą do rzeczy długowiecznych, bo moda na nie powraca niczym bumerang i w zasadzie nigdy definitywnie nie przemija.

Derby buty – historia powstania

W zasadzie niewiele o niej wiadomo, lecz mówi się, że Derby buty były wynalazkiem chwili. Podobno zaprojektował je angielski szewc dla bardzo otyłego klienta, który miał olbrzymie problemy z zakładaniem obuwia. Duży brzuch utrudniał mu schylanie, a wiązanie butów było dla niego katorgą i nie lada kłopotem. Dopiero wynalezione przez szewca specjalnej przyszwy z dopasowanymi kwaterami rozwiązało tę patową sytuację. Z tegoż też względu inni ludzie mu podobni zaczęli zamawiać buty typu Derby, a co najważniejsze nosić je na stałe. Ile w tej opowieści prawdy, a ile fikcji trudno stwierdzić, lecz jedno jest pewne – od tej pory Derby buty weszły na stałe do konsumenckiego obiegu.

buty Derby

Na czym polega ponadczasowość butów Derby?

Na pewno na tym, że nadal są kojarzone z pięknem, elegancją i przepychem. Trudno odmówić im uroku i zwykłego ludzkiego praktycyzmu. To dość rzadkie połączenie, dlatego tym cenniejsze. Buty typu Derby doskonale sprawdzą się na spotkaniu biznesowym, na którym przecież od dawna obowiązują pewne nieugięte zasady aranżacji ubraniowej, jak podczas zwyczajnej niedzielnej wizyty u znajomych lub przyjaciół. Buty typu Derby można dopasować wedle swojego uznania, gdyż występują one w różnych wariantach.

buty Derby

Chodzi głównie o to, że można znaleźć zarówno ich skromniejsze wersje, jak i te, które pękają od zdobień i elementów mocno przykuwających uwagę. Buty Derby są tak uniwersalne, że podobają się tej nieco bardziej zaawansowanej wiekiem klienteli, jak i młodemu pokoleniu Polaków. To najdobitniej świadczy o tym, że obuwie firmy Derby to produkt hitowy i długowieczny, którego nie powstydziłyby się nawet największe osobistości. W końcu warto mieć coś w swojej garderobie, w czym zawsze prezentuje się dobrze i korzystnie wizerunkowo.

Do jakich stylizacji pasują buty derby?

Na pewno do takich, w których skromność i wyczucie smaku jest na pierwszym planie. W końcu kto powiedział, że prostota nie jest w cenie. Derby buty, choć onieśmielają użytkowników swoją doniosłością i elegancją, nadal są produktem o wyraźnej prostocie kompozycyjnej. Mało tego one na wygodzie i łatwości użytkowania oparły całą swoją linię reklamową. Jak widać, taki zabieg reklamowy przyniósł ogromne zyski i popularność.

buty Derby

Wracając do stylizacji – buty sprawdzą się w nieco ciemniejszej tonacji. Z tegoż też względu garnitur nie może być za bardzo jaskrawy ani nie powinien zbytnio skupiać na sobie uwagi. Derby nie najlepiej pasują też do spodni o szerokich nogawicach, gdyż są one mało widoczne i nie najlepiej stawiać w nich kroki. Derby o wiele korzystniej prezentują się na tle nogawek typu rurki, bo wtedy można dostrzec je w pełnej krasie i okazałości. Są one ich doskonałym uzupełnieniem.

Bogatą ofertę butów typu derby można znaleźć pod adresem: https://klasycznebuty.pl/pl/c/Derby/18

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze