Na jakie kryteria warto zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Jaki materac wybrać?

Materac pełni bardzo ważne zadanie w kwestii utrzymania prawidłowej postawy ciała podczas snu. Dobry materac zadba o mocny, zdrowy sen. Pozwoli on przyjąć dobrą pozycję w czasie relaksu, podczas leżenia. Istotne jest zatem, aby materace dopasowywały się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Muszą one również posiadać odpowiednie wymiary. Dobrze sprawdza się w tym zakresie zasada, żeby materac był dłuższy od ciała człowieka o około 25-30 centymetrów. Przed zakupem tego produktu warto się również zastanowić nad materiałem, z jakiego jest on wykonany. Materac nie powinien być również zbyt miękki ani przesadnie twardy. Zbyt miękki materiał sprawi, że ciało człowieka będzie zapadać się w łóżku. Z kolei zbyt twardy może powodować bóle kręgosłupa.

Lateksowe materace idealne dla alergików

Dużą popularnością cieszą się materace zaprojektowane z pianki lateksowej. Materiał ten tworzy się w wyniku łączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem pozyskanym z drzewa kauczukowego. Takie materace są bardzo trwałe i odporne na eksploatację. W idealnym stanie mogą posłużyć one wiele lat. Istotną kwestią jest fakt, że materiał lateksowy świetnie dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa. W wyniku tego, kręgosłup nie jest obciążony, a to gwarantuje mocny i dobry sen. Co ciekawe, systemy otworów znajdujące się w lateksowych materacach dają dobre właściwości wentylacyjne. Jest to bardzo istotne, gdyż wentylacja stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju grzybów oraz pleśni. Materiał lateksowy nie gromadzi kurzu, nie stwarza warunków do rozwoju roztoczy. Zatem tego rodzaju materace są odpowiednie dla alergików.

Materace kieszeniowe o różnych współczynnikach twardości

Materace kieszeniowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Świetnie dopasowują się one do sylwetki i naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dają one elastyczne punkty podparcia dla kręgosłupa. Materace oparte na tym systemie w idealnym stanie mogą posłużyć długi czas. Sprężyny w tym rozwiązaniu umieszczone są w specjalnych, osobnych kieszeniach. Oprócz tego, łączone są one specjalnym woreczkiem zaprojektowanym z tkaniny. Tego rodzaju materace różnią się od siebie współczynnikiem twardości. Z tego powodu, każdy indywidualnie może dobrać do swojej sylwetki odpowiednią twardość. Z pewnością powyższe rozwiązanie oparte na kieszeniach sprężynowych, dobrze sprawdza się w kwestii zdrowego snu.

Materace piankowe idealne dla stelaży przeciwodleżynowych

Materace do łóżek mogą być zaprojektowane także z wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Najczęściej produkuje się je z pianki termoelastycznej bądź wysokoelastycznej. Tego rodzaju materace mają duże zastosowanie przy stelażach przeciwodleżynowych. Można je umieszczać na stelażach manualnych oraz elektrycznych. Dużą zaletą materiału piankowego jest lekkość. Zatem taki materac z łatwością można przenieść z pokoju do innego pomieszczenia. Dodatkowym walorem jest fakt, że taki materac można dopasować kształtem nawet do bardzo oryginalnych kształtów łóżka. Występuje on nie tylko w prostokątnym kształcie ale i również okrągłym.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze