Na zakupy do Londynu

Londyn to nie tylko miasto słynne ze znanych budowli, jak np. Tower Bridge, Big Ben, czy pałac Buckingham, ale również miejsce, gdzie znajduje się ponad 30 tysięcy sklepów. Warto więc wybrać się tam na zakupowe szaleństwo.

Wystarczy tylko kupić bilet lotniczy i zapewnić sobie noclegi w Londynie –– jedno i drugie można załatwić przez internet – a później spakować się na weekend wypełniony bieganiem po sklepach. Zakupy warto rozpocząć od sławnej już Oxford Street, na której znajdują się słynne domy towarowe, jak np. John Lewis, Marks&Spencer czy Selfridges, a także sklepy popularnych sieciówek odzieżowych, np. Mango, Zara, New Look. Na tej samej ulicy znajdziemy też dwa największe w mieście sklepy Primark, a także liczne restauracje, kawiarnie i bary – w sumie prawie 300 sklepów na długości niemal 3 km.

Nieopodal Oxford Street znajduje się Regent Street ze sławnym sklepem Hamleys oferującym zabawki, a także Barnaby Street gdzie w małych butikach kupić możemy oryginalną odzież. Jeśli zależy nam na ekskluzywnych sklepach, powinnyśmy udać się na New Bond Street – znajdziemy tam najnowsze kolekcje Prady, Chanel czy Miu Miu.

Gdzie na zakupy do Londynu?

Miłośniczki ubrań w stylu vintage również znajdą w Londynie coś dla siebie, wystarczy udać się do dzielnicy Notting Hill pełnej małych sklepików. Jeśli zależy nam na czymś nowoczesnym, warto udać się na Camden Town. Zwolenniczki dużych domów handlowych na pewno zadowolone będą z wizyty w położonym w zachodniej części miasta Westfield – jednego z największych domów handlowych w Londynie, gdzie znajduje się ponad 270 sklepów. Jeśli zakupy w Westfield nam nie wystarczą, możemy też udać się do leżącego nieopodal Londynu Bluewater – to jedno z największych centrów handlowych w Europie, w którym znajdziemy ponad 330 sklepów, a także liczne restauracje i kawiarnie.

Takie zakupy w Londynie to świetny sposób na spędzenie weekendu z przyjaciółką. Liczne połączenia lotnicze, niedrogie bilety oraz noclegi w Londynie, które można zarezerwować w różnych częściach miasta z pewnością zachęcą do takiej wyprawy.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Tym razem marka H&M wyprzedza konkurencję nawiązując współpracę z modnym…