Najczęściej popełniane błędy przy makijażu oczu

Najczęściej popełniane błędy przy makijażu oczu

Dobrze zrobiony makijaż oczu potrafi zdziałać cuda! Doda uroku, odejmie lat i podkreśli walory urody. Niestety, wiele dziewczyn zapomina o zasadzie – mniej znaczy więcej i na ulicach można spotkać te panie, które zdecydowanie przesadziły ze swoim makijażem. Sprawdź, czy ty również do nich należysz!

Makijaż oczu każdego dnia jest dla ciebie rutyną? A sama jesteś przekonana o swojej nieomylności i bezbłędności w malowaniu oczu? Każda kobieta czasem popełnia błędy na tym polu. Co gorsza, możesz sobie nawet nie zdawać z nich sprawy! Co zalicza się do najczęściej popełnianych błędów w makijażu oczu?

Niewyrównanie kolorytu w obrębie wewnętrznej części górnej powieki

To miejsce łączy wewnętrzny kącik oka i mostek nosa. Wiele kobiet świetnie orientuje się, o które miejsce chodzi, ponieważ często jest to problematyczny obszar. Skóra w tym miejscu jest niezwykle cienka, a naczynia krwionośne są bardzo widoczne. To miejsce bywa ciemniejsze, oraz może się charakteryzować błękitnym lub oliwkowym odcieniem – w zależności od typu urody.

Jednym z częstszych błędów na tym tle jest nakładanie korektora tylko na skórę pod oczami, przy jednoczesnym pomijaniu innych miejsc, które również potrzebują uwagi. Najczęściej dotyczy to wspomnianego miejsca, ale zdarza się to też w przypadku samej powieki lub powierzchni nad nią. Często w obrębie górnej powieki i wspomnianego „pomijanego miejsca” warto zastosować trwały, kryjący korektor. Czasami w zupełności wystarcza sam podkład, ale jeśli problem jest większy, dobrze zaopatrzyć się w coś mocniejszego, szczególnie jeśli masz ochotę wykonać makijaż oczu typu smoky eyes.

Zbyt mocny makijaż brwi

Kolejny błąd zdarza się niezwykle często, a dotyczy on malowania brwi. Wiele kobiet ma problem z ich prawidłowym podkreślaniem. Na ogół przesadzają z ogromną ilością używanego produktu, a czasem także ze zbyt ciemnym kolorem. Tak wykonany mocny makijaż brwi sprawia, że twarz wygląda staro i „groźnie”. Istotny jest również odpowiedni dobór koloru. Staraj się dopasować wybrany produkt, tak aby makijaż oczu współgrał z twoim odcieniem włosów. Jeżeli masz zimny typ urody – stawiaj na chłodną tonację i na odwrót. Dzięki temu uzyskasz najbardziej naturalny efekt, który będzie komplementował twoją urodę.

Za dużo maskary

W latach 60. co druga kobieta z umiłowaniem nosiła mocno posklejane rzęsy, które miały na sobie tyle produktu, że łamały się pod jego ciężarem. Obecnie można spotkać tę samą tendencję. Taki sposób malowania rzęs wynika z niskiej jakości maskary. Sposób malowania rzęs warto dopasować do kształtu oka.

Kluczem do tego, aby wykonać idealny makijaż oczu jest stawianie w swoim makijażu na naturalność. Tylko delikatnie i subtelnie podkreślona uroda sprawi, że poczujesz się pięknie i pewnie w swojej skórze.

Materiał zewnętrzny

Share