Najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Przygotowanie pierwszego tańca dla pary młodej to moment, który budzi najwięcej emocji. Chwila, kiedy wszyscy skupiają uwagę na nowożeńcach i dlatego warto zadbać, aby uniknąć niepotrzebnego skrępowania czy komicznych wpadek. Pierwszy taniec na weselu jest przecież niezwykle stresujący – cudowny, ale stresujący.

Przede wszystkim należy dobrze przygotować odpowiednią piosenkę na pierwszy taniec. Warto porozmawiać o swoich gustach muzycznych i wyobrażeniach na temat tego, jaka piosenka byłaby najlepsza. Jeśli nie macie wspólnej ulubionej piosenki, warto stworzyć listę swoich ukochanych utworów i dokładnie sprawdzić, czy nadają się na ten szczególny moment. Piosenka na pierwszy taniec nie powinna być wybierana na chybił trafił.

Warto również zastanowić się, jak ma wyglądać Wasz pierwszy taniec. Jaki ma być jego klimat? Czy romantyczny i spokojny, czy też szybki, skoczny i wesoły? To wszystko należy uzgodnić przed dalszymi przygotowaniami.

Pierwszy taniec na weselu – jak szukać piosenki?

Piosenka na pierwszy taniec powinna wyrażać jasno i wyraźnie uczucie miłości, niezależnie od tego, czy będzie to szybki i wesoły kawałek, czy też wolna i romantyczna ballada. Ważne jest, aby unikać tekstów, które mówią o poszukiwaniu siebie nawzajem w innych związkach, ponieważ może to wywołać nieprzyjemne skojarzenia z poprzednimi romansami lub małżeństwami. Jeśli chodzi więc o pierwszy taniec – piosenki należy wybierać z rozwagą i bez negatywnych konotacji.

Oczywiście, należy pamiętać o unikaniu wulgaryzmów w tekście, które mogą zostać zapamiętane jako największe faux pas i przesłonić piękne wspomnienia z wesela.

Jeśli dobrze się przygotujecie, unikniecie niepotrzebnego stresu, który może utrudnić wykonanie tańca. Warto planować, planować i jeszcze raz planować! Jeśli wasze wesele ma motyw przewodni, np. folk, można również wybrać piosenkę w tym stylu, ale nie jest to konieczne.

Dobrze zatańczony pierwszy taniec to piękna pamiątka na płycie i wspaniałe fotografie ślubne, które będą towarzyszyć Wam i Waszym najbliższym przez całe życie. Dlatego warto dokładnie się przyłożyć do tego zadania, aby i piosenka, i pierwszy taniec zrobiły piorunujące wrażenie na weselnikach.

Pierwszy taniec na weselu – o nauce układu

Jeśli chodzi o naukę choreografii na pierwszy taniec, istnieje wiele opcji. Możecie próbować uczyć się w domu, tworząc swoją własną choreografię do wybranej piosenki. Alternatywnie, warto udać się do szkoły tańca, gdzie instruktorzy pomogą Wam stworzyć choreografię dopasowaną do Waszych umiejętności i preferencji. Inną opcją jest skorzystanie z gotowych choreografii dostępnych w Internecie – na niektórych stronach internetowych można nawet kupić filmy instruktażowe z choreografią, które konkretnie pokazują, jak wygląda piosenka na pierwszy taniec w praktyce.

Ważne jest, abyście dali sobie wystarczająco dużo czasu na naukę i nie zostawiali tego na ostatnią chwilę, ponieważ w pośpiechu nie uzyskacie dobrych efektów. Pamiętajcie, że to Wasz dzień i nie powinniście martwić się o niedociągnięcia – pozwólcie sobie na bycie pewnym siebie i cieszcie się chwilą. Może nawet uda Wam się imponująco zaprezentować przed gośćmi swoją najlepszą piosenką na pierwszy taniec i wspaniale zatańczoną choreografią.

Można znaleźć rozwiązanie na każdy problem, nawet na kwestię pierwszego tańca. Można np. zastosować triki, takie jak noszenie długiej sukni przez pannę młodą, korzystanie z dymu, dobrego oświetlenia czy podłogi z balonów. Jeśli chce się uniknąć stresu, można też poprosić bliskich o wspólny taniec weselny – kilka par tańczących razem jedną choreografię na parkiecie na pewno odwróci uwagę gości i zrobi wrażenie. Najważniejsze jest jednak zachowanie spokoju, pewność siebie i zaufanie, że partner do tańca będzie tańczył z nami całe życie w harmonii i zgraniu.

piosenka na pierwszy taniec

Piosenka – pierwszy taniec przy doskonałym akompaniamencie

Przejdźmy do konkretów. Oto lista najlepszych propozycji muzycznych, dzięki którym pierwszy taniec na weselu stanie się niezapomnianym przeżyciem:

 1. Perfect – Ed Sheeran
 2. Can’t Help Falling in Love – Elvis Presley
 3. All of Me – John Legend
 4. Kiss Me – Sixpence None the Richer
 5. At Last – Etta James
 6. You Are the Best Thing – Ray LaMontagne
 7. A Thousand Years – Christina Perri
 8. Unchained Melody – The Righteous Brothers
 9. Crazy Love – Van Morrison
 10. What a Wonderful World – Louis Armstrong
 11. Your Song – Elton John
 12. I Don’t Want to Miss a Thing – Aerosmith
 13. Niebo – Grzegorz Hyży
 14. Nie pytaj o Polskę – Piotr Szczepanik
 15. Wspomnienie lata – Krzysztof Krawczyk
 16. Miłość jak ogień – Czerwone Gitary
 17. Dobrze że jesteś – Kasia Kowalska
 18. Niech no tylko zakwitną jabłonie – Czesław Niemen
 19. Wszystko co kocham – Kasia Nosowska
 20. Słodkiego miłego życia – Kombi

Kilka uwag na koniec

Warto pamiętać, że jeśli wybrana piosenka na pierwszy taniec jest zbyt szybka lub skoczna, zawsze istnieje opcja wyboru instrumentalnej wersji lub poproszenia wodzireja o pomoc, który doskonale poradzi sobie z tematem, aby wszystko odpowiadało Waszym upodobaniom. Z drugiej strony, jeśli jakaś piosenka ma piękne słowa, ale jest dla Was zbyt spokojna, warto sięgnąć po remix lub poprosić o przeróbkę. Kiedy interesuje nas piosenka na pierwszy taniec, nie powinniśmy się w żaden sposób ograniczać.

I jeszcze jedno – buty! Przecież to w nich przetańczycie nie tylko pierwszy taniec, ale i całe wesele oraz poprawiny. Muszą być wygodne, aby cieszyć się wspólnymi chwilami, zamiast myśleć o tym, co Was uwiera lub ociera. Warto mieć drugą parę butów na zmianę – najlepiej już wypróbowaną, aby w późniejszych etapach zabawy móc je dyskretnie wymienić.

Teraz już wiecie wszystko, co trzeba, aby cieszyć się tańcem!

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jak pewnie udało wam się zauważyć, panowie zaczęli gromadzić w…