Najlepszy blat z kamienia wykonany z granitu

blat z kamienia

Blaty kamienne doskonale prezentują się w niejednej kuchni. Masywne, wyglądające bardzo naturalnie, elegancko i estetycznie mogą być niesamowitą dekoracją każdej nowoczesnej przestrzeni. Niepowtarzalna, oryginalna struktura i wzornictwo sprawiają, że blat z kamienia wygląda interesująco, a nawet zachwyca. Dodatkowo, taki ciężki i masywny blat nie tylko świetnie wygląda, ale też sprawdza się w codziennej praktyce użytkowania. Jeśli nosimy się z myślą o tym, aby w naszej kuchni umieścić właśnie blat wykonany z kamienia to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą blaty granitowe do kuchni.

Efektowne i wytrzymałe

To właśnie granit jest materiałem, z którego najczęściej się korzysta, wykonując blaty kamienne. Wszystko dzięki temu, że posiada najlepsze właściwości, co nie oznacza, że jest całkowicie bezproblemowy w użytkowaniu. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jego ciężar. Oczywiste jest, że blat kamienny musi swoje ważyć, jeśli więc będziemy chcieli taki ciężar umieścić na zabudowie kuchennej, powinna być ona do tego w specjalny sposób przygotowana. Ten ciężar i masywny charakter takiego blatu gwarantuje jednak bardzo dużą twardość i wytrzymałość granitowej powierzchni. Doskonale radzi on sobie z bardzo wysoką lub bardzo niską temperaturą. Wcale nie jest tak prosto go w jakikolwiek sposób zarysować. Można więc powiedzieć, że jest to jeden z najtrwalszych materiałów, jakie możemy umieścić w naszej kuchni.


Blaty granitowe dobrze jest impregnować

Blaty granitowe do kuchni

Granit znajdziemy w wielu odmianach kolorystycznych. To może być blat w kolorze głębokiej czerni, blat w kolorze piaskowym, beżowym, a nawet w delikatnym odcieniu koloru różowego. Zaskakującymi kolorami mogą być dla nas różne odcienie zieleni, a nawet mocny błękit. Dodatkowo, blat wykonany z granitu może posiadać wyszlifowaną powierzchnię. Aby tak, aby posiadał wysoki połysk, ale dostępny jest też w wersji całkowicie matowej. To, na jaką wersję się zdecydujemy w dużej mierze zależy od posiadanego projektu wnętrza.

To, co warto wiedzieć to fakt, że blaty granitowe dobrze jest impregnować. Czynność ta wykonywana jest po to, aby granit nie wchłaniał w siebie różnych plam czy też osadów. Które mogłyby skutkować pojawieniem się wykwitów i przebarwień. Granit doskonale radzi sobie z kwasami, które często są w naszej kuchni obecne, a mowa tutaj o cytrynie czy też occie.

Artykuł sponsorowany

Share